سیل در کرمان. فاجعه ای در حال رخ دادن است. خودشان می گویند ٢٥ هزار نفر منتظر کمک هستند. استاندار می گوید” بیل مکانیکی نداریم”.

تازه ترین خبر از سیل در استان کرمان،استاندار می گوید در جنوب استان٧ هزار خانه آسیب دیده است. راه دسترسی به ٧٢ روستا همچنان مسدود است. سیل حدود ٧ هزار میلیارد تومان به استان خسارت زده است.سیل به ٢٤٢ مدرسه در جنوب کرمان خسارت وارد کرد.

سیل در کرمان. فاجعه ای در حال رخ دادن است. خودشان می گویند ٢٥ هزار نفر منتظر کمک هستند. استاندار می گوید” بیل مکانیکی نداریم”.باید حکومت دزدان و آدمکشان را برای کمک رسانی فوری به مردم سیل زده زیر ضرب اعتراض گرفت.

علی زینی‌وند استاندار کرمان در محل فرمانداری رودبار جنوب با بیان این‌ که حدود ۲۵ هزار نفر گرفتار سیل هستند و اولویت با اسکان موقت آن‌هاست، گفته است: «نیازمند مساعدت ملی هستیم و تجهیزات سنگین به ویژه بیل مکانیکی نیاز اصلی است».

در همان استان کرمان که اکنون با فاجعه سیل روبرو شده و هزاران نفر نیاز فوری به کمک برای زنده ماندن دارند، سه پایگاه بزرگ موشکی سپاه در عمق ٥٠٠ متری کوههای منطقه با صرف میلیونها دلاراحداث شده و احداث چندین پایگاه نیز در جریان است. تجهیزات کامل حفر تونل و بیل های مکانیکی و… به وفور در منطقه موجود است. اما حکومت از به کارگیری شان برای کمک به مردم رسما خودداری می کند. صدها هزار نفر در منطقه از کمترین امکانات زیستی و حتی دسترسی به آب آشامیدنی محرومند. اما انواع دریاچه های آب ویژه برای آزمایشات و ساخت موشکها درست کرده اند!

هزاران نفر در اثر سیل بی خانمان شده و هست و نیستشان را سیل برده است. حکومت به غیر از وعده چیزی به مردم نداده است.

استاندار گفته است اولویت با اسکان موقت است.” اسکان موقت”؛ نظیر همه وعده های سالهای اخیر حکومت در مواقع وقوع فجایع طبیعی؛ نظیر سیل و زلزله، تبدیل به سیاست دائمی حکومت شده است اما همین اسکان موقت را هم در بهترین حالت با تاخیر و با کمترین امکانات انجام میدهند. خبری از بازسازی خانه های ویران شده و حتی کمک به مردم برای بازسازی خانه هایشان در میان نیست.

این وظیفه حکومت است که فورا و بی برو بگرد همه نیازهای فوری مردم در منطقه، اسکان و بهداشت و غذا و … را تامین کند. از یکطرف باید به حکومت دزدان برای تامین نیازهای سیل زدگان فشار آورد و هم کمک رسانی توسط مردم کرمان و استانهای دیگر را سازماندهی کرد.

محمد شکوهی اول بهمن 1400، 21 ژانویه 2020

اینرا هم بخوانید

تجمع  اعتراضی کارکنان مخابرات استان آذربایجان شرقی و فولاد خزر

روز شنبه هشتم مهر ماه بخشهای مختلف کارگران مخابرات استان آذربایجان شرقی یعنی کارکنان رسمی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *