بیماران کرونایی و درمان رایگان

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در ایران از روند رو به افزایش تعداد کودکان بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، و مقامات استانی حکومت از روند پرشتاب افزایش مبتلایان خبر میدهند. تعداد شهرستان‌های قرمز از ۷۷ به ۱۲۰، نارنجی به ۱۵۳ و زرد به ۱۶۷ رسیده است. منابع دولتی اعلام کرده اند، روز شنبه ۶۴ نفر جان باختند و ۲۳ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند.

در این آمار از هزینه‌های سرسام‌آور دارو و بیمارستان، وضعیت وخیم و بی‌امکانی بیمارستان‌ها، کمبود بیمارستان و تخت و پرستار، راهروهای پر از بیمار، خستگی پرستاران، داروهایی که ساعت به ساعت گرانتر میشود، از فقر کمرشکن خبری نیست.

مساله کرونا نیست. مساله خود حکومت است. حکومتی که در این سالهای کرونایی هم حاضر به تخته کردن در امامزاده‌ها و مساجد نشد، کوچکترین امکانی در اختیار مردمی که کارشان را از دست دادند نگذاشت، حتی حاضر نشد پرستارانی که از صبح تا شب جان میکنند را استخدام کند یا ذره‌ای از هزینه‌ مساجد و آخوندها و تروریسم را صرف حقوق کادر درمان کند، یا ذره‌ای به تغذیه کودکان فکر کند.

در این سونامی رو به گسترش کرونا در ایران، لااقل یک خواست فوری را باید به حکومت تحمیل کرد. درمان کرونا باید برای عموم مردم رایگان شود. هیچ فرد مبتلا به کرونا مطلقا نباید برای بستری شدن و تامین داروهای مورد نیاز هزینه ای پرداخت کند. تحمیل این خواستِ حیاتی و فوری به حکومت ممکن است.

مندرج در ژورنال شماره ۲۷

اینرا هم بخوانید

در تدارک روز جهانی کارگر گفتگو با اصغر کریمی

انترناسیونال: امسال بنظر میرسد در شرایط ویژه ای بطرف اول مه میرویم که از خیلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.