جنبش فرهنگیان آماده قیام است

معلمان باز هم در بیش از صد شهر، رزمنده‌تر و مصمم‌تر از قبل، دست به تجمعات پرشور زدند، بیانیه خواندند، سخنرانی کردند، دستجمعی سرودهای انقلابی خواندند، شعار دادند و التیماتوم دادند که پاسخ تهدیدها و دستگیری‌ها را با گسترش اعتراض و اعتصاب خواهند داد. در تجمعات روز ۳۰ بهمن، دولت رئیسی را پوشالی خواندند و دولت و مجلس نور چشمی خامنه‌ای را غارتگر صندوق ذخیره‌شان معرفی کردند.

اگر معلمان زندانی آزاد نشوند، اگر لایحه رتبه‌بندی عملی نشود، اگر همسان‌سازی حقوقها اجرایی نشود، اگر امنیت شغلی معلمان غیر رسمی تامین نشود، اگر دست حاکمیت در جیب والدین دانش‌آموزان باشد و آموزش رایگان نشود و اگر … اعتراضات خود را گسترده‌تر خواهیم کرد. این خطابیه معلمان به حکومت و لحن و اراده و عزم معلمان برای کوتاه نیامدن بود که در بیانیه‌شان اعلام شده بود.

تجمعات معلمان ترکیبی بود از جسارت، سازمانیافتگی، جمعیت قابل توجه با حضور پرشور معلمان زن، سکه یک پول کردن و تحقیر سارقان مجلس و دولت پوشالی رئيسی و التیماتوم به غارتگران حاکم. معلمان عزم جزم کرده‌اند که کوتاه نیایند اما حکومت را تسلیم اراده خود کنند. چنین مبارزه‌ای، چنین روحیه‌ای، چنین جنبشی شایسته حمایت گرم همه خانواده‌ها و دانش‌آموزان و حمایت گرم همه مردمی است که کاسه صبرشان لبریز شده است و الگویی است برای همه جامعه. هفته‌ها و ماههای طوفانی‌تر در مقابل حکومتی ورشکسته‌تر و بی آبرو تر در راه است.

مندرج در ژورنال شماره ۳۹

اینرا هم بخوانید

کمی تا سالگرد انقلاب- فاطیما قدسی

در دوران انقلاب مهسایی یا «زن، زندگی، آزادی»، صدها شیردختر و شیرزن ایرانی با گلوله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *