زنان کارتن خواب و بی سرپناه اهوازی

اخبار برخی از رسانه های حکومتی نشان می دهد صدها زن بی خانمان در اهواز در وضعیتی دشوار و سخت گذران زندگی می کنند.

شاید بسیاری که به اهواز سفری نداشته اند و آشنایی با اقلیم گرم آن ندارند، گرمای بالای۵۰ درجه را حتی برای لحظه ای نتوانند تصور کنند. هوای آلوده و شرجی، گرد و غبار دائمی و گرما، آب آشامیدنی آلوده به فاضلاب شهری، بوی آزار دهنده حاصل از سوختن مواد شیمیایی شرکتهای پالایشگاهی، دوده های ناشی از سوزاندن نیزارها و نیشکرها در کنار فقر و فلاکت و بی خانمانی از اهواز یک جهنم واقعی و زمینی ساخته است.

زنان بی خانمان و آلوده به اعتیاد که برای لقمه نانی مورد تعرض قرار می گیرند و نوزادانی که حاصل این تعرض هستند و سرانجامی جز مرگ در اولین روزهای تولد ندارند. اگر هم شانس زنده ماندن پیدا کنند در کنار مادری بیمار و گرسنه و بی سرپناه بزرگ میشوند، در نهایت در همان سنین کودکی آلوده به مواد می شوند و یا اسیر باندهای قاچاق مواد خرید و فروش میشوند، برای جابجایی مواد از آنها استفاده می شود، مورد تعرض جنسی قرار میگیرند و یا در بهترین حالت زباله گرد و دستفروش سر چهارراه ها می شوند.

برای این زنان بی سرپناهی یک درد نیست بلکه مرگ تدریجی همراه با عذاب است که ذره ذره جانشان را میگیرد. حکومت متوحش اسلامی مسئول مستقیم فلاکت و آوارگی این زنان است. آیا همین امروز معترضین و مبارزین جنبشهای اعتراضی می توانند به کمک این دردمندان بشتابند؟

مندرج در ژورنال شماره ۳۹

اینرا هم بخوانید

کمی تا سالگرد انقلاب- فاطیما قدسی

در دوران انقلاب مهسایی یا «زن، زندگی، آزادی»، صدها شیردختر و شیرزن ایرانی با گلوله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *