اصغر کریمی: تنوع فرهنگی و حقوق بشر جمهوری اسلامی!

«معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه از پارلمان اروپا و کشورهای اروپایی خواست تا به قوانین کشورها و تنوع فرهنگی در حقوق بشر احترام بگذارند».

احترام به تنوع فرهنگی یعنی احترام به ازدواج دختربچه ۹ ساله، سنگسار، محرومیت زن از حق طلاق و حتی از حضانت کودکش، یعنی احترام به شلاق زدن کارگر آق‌دره، از بلندی پرتاب کردن همجنسگرا، اعدام کودک، شکنجه و اعدام مردم به جرم عقیده و اعتراض، تحمیل حجاب اسلامی با اسید و سنجاق و شلاق و احترام به هزار جور جنایت دیگر. اینها مفاد حقوق بشر جمهوری اسلامی و کل جنبش کثیف اسلام سیاسی است.

این فرهنگ یک اقلیت مرتجع است. از گور برخاسته‌هایی مانند خمینی و خامنه‌ای، روحانی و خاتمی و رئیسی، قالیباف و لاجوردی و گله‌ای از رذل‌ترین و عقب‌مانده‌ترین موجوداتی که آیت‌الله و سردار و وزیر و نماینده مجلس اسلامی خوانده میشوند. این فرهنگ به درد جنایتکاران و سرکوبگران میخورد تا خون جامعه را بمکند.

اکثریت عظیم مردم از این فرهنگ و از حقوق بشر! نوع اسلامی منزجرند و علیه همین فرهنگ و همین قوانین است که هر روز فریادشان به آسمان میرسد و دست به اعتصاب و تجمع و خیزش میزنند. اقلیتی مفتخور یک فرهنگ دارند و اکثریت مردم فرهنگ دیگری. فرهنگی انسانی که بنیادهای فکری و فرهنگی جمهوری اسلامی و بانیان و متولیان آنرا به چالش کشیده و با سرنگونی این حکومت اثری از آن باقی نخواهد گذاشت. فرهنگی که تا همینجا پیشروی غیر قابل برگشتی کرده و آبرویی برای فرهنگ و حقوق بشر اسلامی باقی نگذاشته است.

مندرج در ژورنال شماره ۴۰

اینرا هم بخوانید

کمی تا سالگرد انقلاب- فاطیما قدسی

در دوران انقلاب مهسایی یا «زن، زندگی، آزادی»، صدها شیردختر و شیرزن ایرانی با گلوله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *