«ما میخواهیم به ۱۴۰۰ سال قبل برسیم»!

محمد حسن موسوی مهر از حوزه علمیه در مصاحبه با شفقنا گفت:

قواعد ما نمیتواند به روز باشد. قواعد فقه و اصول، مانند پزشکی نیست که هر چه پیشرفت کنیم قواعد آن به روز شود. ما چون میخواهیم به ۱۴۰۰ سال قبل برسیم ، هر چه قواعد اصیلی که از اهل بیت گرفته ایم حفظ کنیم مناسبتر است.

اولا اگر شما میخواهید که در شکل و شمایل زندگی به ۱۴۰۰ سال پیش برگردید پس خیلی غلط میکنید که اگر مریض میشوید ازهمان علم و امکانات پزشکی ۱۴۰۰ سال پیش استفاده نمیکنید و روغن بنقشه تان را برای مردم تجویز میکنید! اما بهترین امکانات زندگی را به یمن حکومت اسلامی برای خودتان مهیا کرده اید که هیچ شباهتی با ۱۴۰۰ سال پیش ندارد.

دومآ اگر شما و تفکرات شما در سال ۱۴۰۰ در جا زده اند، مردم با زمان جلو رفته اند. خواستهای مردم این قرن با افکار و نرمهای شما هیچگونه سنخیتی ندارد. آیا توانستید روی افکار زنانی که تحت ستمی سیستماتیک هستند ذره ای تاثیر بگذارید؟ شما از حجاب اجباری فشار خودرا به فرزند آوری اجباری ارتقاع داده اید. نتیجه چه شد؛ مردم برای کودکانشان دراین نظام، آینده ای شوم و تیره و تار میبینند.

سوما ما میدانیم که هدف از این بحث چیست. شما نان تان را در جهل و نادانی و خون مردم میزنید. شما به این قرن و به این مردم تعلق ندارید. مردم بساطتان را جمع می کنند و شما را به غارهای اهل بیتتان روانه می کنند.

مندرج در ژورنال شماره ۴۰

اینرا هم بخوانید

کمی تا سالگرد انقلاب- فاطیما قدسی

در دوران انقلاب مهسایی یا «زن، زندگی، آزادی»، صدها شیردختر و شیرزن ایرانی با گلوله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *