دزدبازار اسلامی و جنگ جناح ها

در خبرها آمده است که حسین موسویان سفیر پیشین ایران در آلمان به ۱۱ ماه حبس محکوم شد. از جمله اتهامات وی این است که در سال ۱۳۸۰ در مقام مشاور منطقه آزاد کیش ترتیبی داده است که ۲۰۰ هکتار زمین و حدود ۱۰۰ هزار متر مربع از دریا در اختیار شخصی بنام علم بیگی قرار گیرد. علم بیگی هم به تعهدات خویش دال بر سرمایه گذاری دو میلیارد یوریی عمل نکرده است.

این نوع خبرها در دزدبازار اسلامی عادی است. اگر مقام و مسئولی در رژیم اسلامی دزد نباشد غیر عادی است. رقابت ها، اختلافات و کشمکش بین باندهای حکومتی تشدید شده است. رسانه ای کردن این حکم گوشه ای از پاسخ جناح مقابل به افشاگری فایل صوتی فساد سران سپاه در هفته گذشته است.

حسین موسویان جزو باند رفسنجانی- روحانی و از دانه درشت های نظام اسلامی است. در جریان دادگاه میکونوس و رسیدگی به پرونده ترور مخالفین جمهوری اسلامی، نام موسویان بارها به میان آمده است. او در آنزمان سفیر جمهوری اسلامی در آلمان بوده است. وی مدتی سمت های مهم دیگری چون معاون حسن روحانی دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی و معاون او در مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام را هم داشته است.

دستجات سراپا فاسد و مافیایی باندهای حکومتی در رقابتی نفس گیر بیش از پیش دست یکدیگر را رو، و زیر پای یکدیگر را خالی میکنند. لو رفتن فایل صوتی فساد سران سپاه و رسانه ای کردن ۱۱ ماه حبس موسویان، از تقابل و رویارویی بیش از پیش جناح ها حکایت میکند.

مندرج در ژورنال شماره ۴۱

اینرا هم بخوانید

چرا به انقلابیون 57 حمله میکنند؟ مدافعین حکومت سابق و اصلاح طلبان دیروزی باید عذرخواهی کنند!

در آستانه انقلاب 57 بار دیگر شاهد حملات راست ها به کمونیست ها و چپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *