موج ششم کرونا و پس فرستادن واکسن

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفته ” شیب صعودی موج ششم کرونا را تجربه می‌کنیم و نزدیک قله این شیب هستیم. یک روز قبلتر وزیر بهداشت جمهوری اسلامی هم اعلام کرده بود: «۸۲۰ هزار دوز واکسن آسترازنکای اهدایی را به لهستان برمی‌گرداند. زیرا تولید کننده این واکسن آمریکا است».

آمار کشته شدگان کرونا در ایران بسیار بالا است و رژیم آمار واقعی فوتی ها را چندین برابر کمتر از واقعیت گزارش می دهد. عامل کرونا در کنار سیاست ضد بشری جمهوری اسلامی و سیستم غارتگری مافیای حکومتی باعث شده است فقر و تنگدستی و بیکاری و مرگ و میر به مرحله انفجار اجتماعی برسد.

در این اوضاعی وانفسای مرگ و میر و فلاکت اقتصادی، یک رژیم بقایت فاسد و ضد زندگی بخاطر موقعیت سیاسی حکومتش می خواهد اینطور القا کند که در مبارزه با آمریکا بسیار جدی است و ظاهرا اهل «نرمش قهرمانانه» هم نیست. جناح خامنه ای به عبث می خواهد با این ژست مسخره ضد آمریکا اش صفوف در حال اضمحلال حکومت را یکچارچه نگهدارد. حکومتی با باندهای مجزا و شبیه به دزدان دریایی مستقر در جزایر متروکه.

تاوان این شرایط سیاسی و اقتصادی را مردم دارند با زندگی خود پس می دهند. باید کاری کرد. تامین وسیع واکسن کرونا از هر کجا و از هر کشوری وظیفه این حکومت است. تامین زندگی مردم در هر شرایط و در این شرایط ویژه صد چندان وظیفه این رژیم است. در اعتراضات جاری این خواست ها را به حکومت تحمیل کنیم. این شدنی است، دست بکار شویم.

مندرج در ژورنال شماره ۴۲

اینرا هم بخوانید

نقد کتاب توماس پیکتی; سرمایه در قرن بیست و یکم- حسین مرادبیگی

لینک دریافت کتاب در فورمت پی دی اف از اینجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *