جنایت در پرونده قضایی خامنه ای ثبت شد!

محمدرضا فقیهی و آرش کیخسروی، وکلای دادگستری در ایران علیه خامنه‌ای، حسن روحانی و اعضای وقت ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام جرم کردند. در شکوائیه ۲۲ صفحه‌ای این دو نفر، مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی در جریان مدیریت کرونا در ایران به «ایجاد زمینه در قتل غیرعمد بیش از یکصد هزار نفر از مردم ایران و سواستفاده از مقام و قدرت و عدم اجرای قوانین مملکتی در روند مبارزه با ویروس کرونا» متهم شده‌اند.

خامنه‌ای، در دی‌ماه ۱۳۹۹ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی را ممنوع کرد. اما با بالا گرفتن بحران، کرونا خواستار تامین واکسن به هر شکل ممکن شد. اقدام به ثبت شکوائیه وکلای شاکی و منتسب کردن خامنه ای به جنایت (مستقیم یا غیرمستقیم) در پرونده قضایی او مهمترین دستاورد مردم، کارگران و دادخواهان سلامت است.

علیه فتوای خامنه ای درداخل و در سطح بین المللی اعتراضات گسترده ای بوقوع پیوست. از جمله شش وکیل دادگستری و فعال مدنی به نامهای مریم افرافراز، مهدی محمودیان، مصطفی نیلی، آرش کیخسروی، محمدرضا فقیهی و لیلا حیدری علیه مقامات جمهوری اسلامی به عنوان مسببین اصلی قتل عام کرونا در ایران شکایت کردند. تشکلهای کارگری تحت عنوان “عدم اجرای واکسیناسیون فوری، رایگان، عمومی و استاندارد جنایت است!” و ۲۷ گروه و تشکل از کارگران، معلمان، بازنشستگان، دانشجویان، فعالین دفاع از حقوق زن و حقوق کودک و جمع های مختلف مردمی تحت عنوان بیش از این اجازه قتل عام ندهیم، دست به اعتراضات گسترده ای زدند.

جنایت حکومت در همراهی با کرونا، موضوع یک مبارزه داغ اجتماعی است و باید تشدید شود.

مندرج در ژورنال شماره ۴۷

اینرا هم بخوانید

حملات وحشیانه ارتش ترکیه در اقلیم کردستان به مواضع پ‌کا‌کا محکوم است- نسان نودینیان

ارتش ترکیه از زمین و هوا به مواضع پ‌کا‌کا در شمال عراق حمله کردخلوصی آکار، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.