همبستگی جهانی و استیصال پوتین

در خبرها آمده است ارتش روسیه نیروگاه هسته ای زاپوریژیا، بزرگترین مرکز اتمی اروپا را بمباران کرد. بخشهایی از تاسیسات این نیروگاه اتمی دچار آتش سوزی شد اما خوشبختانه رادیو اکتیوی نشت نکرده است.

پوتین عامدانه این نیروگاه هسته ای را گلوله باران کرد تا از یکطرف عجز خود را در برابر مقاومت مردم شجاعی که از خانه و شهرشان دفاع میکنند بپوشاند، و از طرف دیگر هشدار به کشورهایی بدهد که به اوکراین کمک میرسانند. پوتین با این حمله نظامی، ظرفیت فوق ارتجاعی و جنایتکارانه اش را برخ جهانیان میکشد و نشان میدهد که ابایی از انفجارهای اتمی و تبعات مرگبار آن ندارد، چرا که برای جنگ آخر آماده میشود. پوتین با دست خود به پایش تیر زده و راهی جز جنگ طلبی و زورگویی ندارد.

آیا دنیا نظاره گر جنایتکاری پوتین خواهد بود؟ مقاومت جسورانه و عادلانه مردم اوکراین جواب این ماجراجوییها را داد. مردم اوکراین راه را نشان داده اند و با مقاومت کوچه به کوچه، دومین ارتش قدرتمند جهان را در جاده های خارج شهر زمین گیر کرده اند. مردم شرافتمند دنیا این مقاومت بحق را دیده و در صدها شهر از روسیه تا اقصی نقاط جهان همدردی و حمایت بین المللی خود را با مردم اوکراین اعلام کرده اند.

ما هم در کنار مردم اوکراین خواهان عقب نشینی فوری نیروهای روسیه هستیم. باید خواهان پایان مسابقه تسلیحاتی و اتمی بین دولتها باشیم؛ باید جنبش خلع سلاح اتمی را سازمان دهیم. پیروزی مردم اوکراین در برابر یورش ارتش روسیه، پیروزی بشریت خواهد بود.

مندرج در ژورنال شماره ۵۰

اینرا هم بخوانید

نقد کتاب توماس پیکتی; سرمایه در قرن بیست و یکم- حسین مرادبیگی

لینک دریافت کتاب در فورمت پی دی اف از اینجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *