تازه ترین اخبار از هفدهمین روز تهاجم روسیه به اوکراین

  • رسانه های آلمان عصر امروز از گلوله باران و موشک باران شدید شهر کی یف و ادامه حرکت ارتش روسیه به طرف این شهر خبر می دهند. در غرب اوکراین پیشروی ارتش روسیه و بمباران ها ادامه دارد.
  • *اوکراین می‌گوید نیروهای روسیه حومه شرقی شهر ماریوپل را تصرف کرده‌اند.

*سازمان ملل: ۵۷۹ غیرنظامی اوکراینی در جنگ کشته شدند. این سازمان روز شنبه ۲۱ اسفند (۱۲ مارس) کشته شدن ۵۷۹ غیرنظامی از جمله ۴۲ کودک و زخمی شدن بیش از ۱۰۰۲ نفر را تائید کرد. به گفته سازمان ملل شمار واقعی کشته‌ها و زخمی‌ها احتمالاً به طور قابل توجهی بالاتر از این رقم است. کمیساریای عالیحقوق بشر سازمان ملل فقط ارقامی را منتشر می‌کند که به طور مستقل بررسی کرده است. 

*یورونیوز، اوکراین می‌گوید از زمان آغاز تهاجم روسیه، حداقل ۷۹ کودک کشته و نزدیک به ۱۰۰ کودک دیگر نیز زخمی شده‌اند.

*بی بی سی، اوکراین می‌گوید نیروهای روسیه حومه شرقی شهر ماریوپل را تصرف کرده‌اند.کمبود غذا و آب و قطع برق در ماریوپل باعث شده که وضع آن را “فاجعه بار” توصیف کنند.

  • دویچه وله، تلاش روسیه برای تنگ‌تر حلقه محاصره کی‌یف.بر پایه منابع اطلاعاتی بریتانیا نیروهای روسیه تلاش می‌کنند حلقه محاصره کی‌یف، پایتخت اوکراین را مدام تنگ‌تر کنند.بخش بزرگی از نیروهای زمینی ارتش روسیه که در صدد تسخیر کی‌یف هستند تا ۲۵ کیلومتری مرکز این شهر پیشروی کرده‌اند.

  • بی بی سی، حملات نظامی روسیه با وجود برنامه تخلیه آوارگان، ادامه دارد.به گزارش خبرگزاری رویترز، فرمانداران هر دو منطقه کی یف و دونتسک گفتند که حملات روسیه در مکان هایی که تخلیه غیرنظامیان برنامه ریزی شده بود ادامه دارد و آتش بس اجرا نمی‌شود.

ی*ورونیوز:نیروهای روسیه در حال پیشروی به سمت کی‌یف و محاصره شهرهای دیگر هستند

*بی بی سی؛کاروان نظامی روسیه در حال نزدیک شدن به کی‌یف است.طبق گزارش‌ها، ستون زرهی عظیمی از نیروهای روسی به آرامی در حال نزدیک شدن به کی‌یف، پایتخت اوکراین است.

*دویچه وله؛ روسیه: هزاران هدف نظامی در اوکراین را نابود کردیم.خبرگزاری تاس شنبه ۱۲ مارس به نقل از وزارت دفاع روسیه گزارش داد از ابتدای حمله نظامی به اوکراین بیش از سه هزار و ۵۰۰ هدف نظامی در این کشور نابود شده است.

*نیروهای روسی یک بیمارستان در جنوب اوکراین را هدف قرار دادند.ماکسیم بزنوسنکو، رئیس اداره بهداشت منطقه ای شهر میکولایف اعلام کرد نیروهای روسی یک بیمارستان این شهر را که در جنوب اوکراین قرار دارد، بمباران کردند.به گفته وی این بیمارستان از بیماران سرطانی مراقبت می کند.بر اساس این گزارش گلوله باران خسارت قابل توجهی در پی نداشته و‌ همچنان به کار خود ادامه می دهد.

اخبار روزهای قبل از اینجا

اینرا هم بخوانید

اعتصاب کارکنان و کارگران پتروشیمی آبادان

چهارشنبه ۱۲ مهر ۴۰۲،کارکنان پتروشیمی آبادان، کارگران قراردادی و اورهال در پی عدم پرداخت حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *