روز جهانی خداناباور ها!

بیست و سوم مارس روز جهانی آتئیست هاست. من نیز یک خداناباور هستم. یک خداناباور کمونیست. معتقدم دیدن دنیا،. بدون عینک مذهب و خرافه به ما کمک می کند که با اتکا به نیروی خود، و نه یک نیروی مافوق طبیعی، این دنیا را بهتر کنیم. سرنوشت ما را، به رغم تصور مذهبی ها، مشیت الهی رقم نمی زند. خودمان رقم می زنیم.

ما اسیر ظلم و ستم جامعه طبقاتی هستیم. مذهب بندگی ما را با دعوت به تحمل همه این بدبختی ها، تا رسیدن به بهشتی که وعده می دهد، ابدی می کند.  مذهب چشم ما را کور می کند تا ریشه بندگی خود را نبینیم و تسلیم نظام بردگی شویم. مذهب در دنیای امروز وسیله قتاله علیه کسانی است که در اعتراض به شرایط جهنمی موجود دست به شورش زده اند.

همه آتئیست ها علیه مذهب هستند. ولی همه آتئیست ها الزاما علیه نظام طبقاتی سرمایه داری بعنوان ریشه همه مصائب بشر نیستند. من بعنوان یک آتئیست کمونیست، هم می خواهم مردم دنیا مذهب را کنار بگذارند و هم نظام ستم و استثمار سرمایه داری باقی نماند. این دومی کمک می کند که ما در ریشه کن کردن مذهب هم بسیار موفق تر باشیم.

دست مذهب از زندگی مردم کوتاه. به اذیت و آزار و قتل و کشتار بی خدایان پایان دهید. کفرگویی جرم نیست. آزادی بی قید و شرط عقیده و بیان باید همه جا برقرار شود. صدور فرمان مذهبی برای قتل و کشتار بی خدایان باید ممنوع شود. روز جهانی آتئیست ها مبارک!

مندرج در ژورنال شماره ۶۳

اینرا هم بخوانید

برجام بی برجام! حسن صالحی

در یکی از آخرین گفتگوهای رسمی جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وی ضمن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *