نوروز و خامنه ای

خامنه ای در پیام نوروزی سال ۱۴۰۱ خود، «تنگیِ معیشت، گرانی و تورم» را «سخت‌ترین و مهمترین تلخی» کشور در سال گذشته دانست و گفت: رفع مشکلات یاد شده به این زودی واقع‌بینانه نیست.

پیام خامنه ای روشن است. روشن تر از همه پیامهای نورزی اش طی چند دهه گذشته. معمولا شخصیت های مطرح کشوری و رهبران حکومتی، پیام سال نو خود را با امید به تغییر و بهبود زندگی مردم شروع می کنند و آینده بهتر به مردم وعده میدهند. مهم هم نیست چقدر دروغ می گویند. این پیام که: نمی شود؛ نمی توانیم، تا آینده ای نامعلوم صبر کنید، و رفع مشکلات در کوتاه مدت واقع بینانه نیست، یعنی بن بست همه جانبه یک حکومت؛ یعنی پایان کار؛ یعنی فراخوان مردم به انقلاب.

پیام روشن است و جای هیچ تفسیری باقی نمانده است. آنها به ما می گویند: همین است که هست، یا می سازید و دم بر نمی آورید یا جوابتان را با کشتار میدهیم. و با کشتار جواب داده اند. پاسخ مردم هم هربار گویا تر و روشن تر می شود. داستان زندگی مردم ایران تلاش برای به زیر کشیدن این حکومت است. این پله آخرِ نبرد یک جامعه ۸۰ میلیونی است که فقر، فلاکت و یک حکومت مذهبیِ فاسد را بر نمی تابد و می خواهد ریشه ظلم و جنایت را از بُن برکِند.

این جنگ، بی امان در جریان است. آینده ما را، نتیجه این نبرد روشن می کند.

مندرج در ژورنال شماره ۶۴

اینرا هم بخوانید

رنگ زیبای زنانه بر انقلاب آتی!

رنگین كمانی كه این روزها بر آسمان ایران می درخشد یك بار دیگر توجه ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *