کودکان قربانیان دنیای امروز!

رادیو فردا از قول سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی خبر داده است که در طول دو ماه اول سال جاری میلادی، ۱۳ هزار نوزاد در افغانستان بر اثر سوء‌تغذیه و بیماری‌های مرتبط با گرسنگی جان خود را از دست داده‌اند.

این سازمان اعلام کرده است که سه و نیم میلیون کودک افغان نیازمند حمایت‌های غذایی هستند. یونیسف نیز در ماه مارس خطر گرسنگی میلیون‌ها کودک یمنی را هشدار داد.

افغانستان و یمن به میدان زورآزمایی های تسلیحاتی و میلیتاریزم دولتهای آمریکا، عربستان سعودی، حکومت اسلامی و طالبان درآمده است.

ابعاد ضد انسانی و ویرانگر جنگ در افغانستان و یمن بسیار است. در یمن بیست میلیون نفر نیاز فوری به غذا و آب آشامیدنی و دارو دارند. در افغانستان میلیون‌ها نفر از گرسنگی مفرط رنج می‌برند. بر اساس آخرین آمار سازمان ملل در این کشور بیش از ۲۳ میلیون نفر گرفتار بحران غذا شده‌اند.

خطر گرسنگی میلیون‌ها کودک در افغانستان و یمن هشدار جدی است. مقام انسان در نظام ضد انسانی سرمایه داری و توحش اسلامی چیزی جز استثمار و جنایت علیه مردم و کودکان نیست. آمار میلیون ها کودک در خطر گرسنگی در افغانستان و یمن تکان دهنده و جانکاه است! نشانه جنایت آشکار دولتهای آمریکا، حکومت اسلامی و عربستان سعودی است.

تمامی سازمان ها ، احزاب سیاسی و انسانهای مبارز وظیفه دارند که با هر وسیله ممکن صدای مردم و کودکان در افغانستان و یمن باشند.

مندرج در ژورنال شماره ۶۴

اینرا هم بخوانید

حملات وحشیانه ارتش ترکیه در اقلیم کردستان به مواضع پ‌کا‌کا محکوم است- نسان نودینیان

ارتش ترکیه از زمین و هوا به مواضع پ‌کا‌کا در شمال عراق حمله کردخلوصی آکار، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.