تازه ترین اخبار از تهاجم روسیه به اوکراین

*دویچه وله، تشدید حملات هوایی روسیه به اوکراین.اوکراین اعلام کرد ارتش روسیه حملات خود به این کشور را تشدید کرده است. در طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵۰ حمله هوایی صورت گرفته است. حملات روسیه تأسیسات نظامی و زیرساخت‌های غیرنظامی در مناطق کی‌یف، چرنیهیف و خارکیف بوده‌اند. روسیه مدعی است که تنها مقاصد نظامی را هدف قرار می‌دهد.

  • یک ماه از تهاجم روسیه به اوکراین گذشت.مسکو: نیروهای روسیه ایسیوم را تسخیر کرده‌اند.روسیه مدعی شد که نیروهای ارتش این کشور شهر ایسیوم (Isjum) در اوکراین را کاملا به تصرف خود درآورده‌اند.  

*رادیو فردا،بندر بِردیانسک در جنوب شرقی اوکراین و ۷۵ کیلومتری شهر تحت محاصره ماریوپل در آتش می‌سوزد.

*سه اجلاس همزمان در خاک اروپا، ناتو، گروه هفت و اتحادیه اروپا، هر سه با حضور جو بایدن برگزار میشود

 *یونیسف: هر ثانیه یک کودک از اوکراین می‌گریزد. کریستیان اشنایدر، مدیر آلمانی این سازمان در گفت‌وگو با نشریه “آگسبورگر آلگماینه” تصریح کرد: «هر ثانیه یک کودک از اوکراین می‌گریزد.» به گفته او بیش از ۱،۵ میلیون دختر و پسر خردسال از اوکراین گریخته و به کشورهای همسایه پناه برده‌اند، 

*برآورد پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، نشان می‌دهد در چهار هفته‌ای که از تهاجم ارتش روسیه به اوکراین می‌گذرد، حدود ۴۰ هزار سرباز روس کشته، زخمی یا اسیر شده‌اند.برآورد ناتو حاکی است که تا کنون بین هفت هزار تا ۱۵ هزار سرباز روس در این جنگ کشته شده‌اند.رادیو فردا

*سازمان جهانی بهداشت: به بسیاری مناطق اوکراین دسترسی نیست.سازمان جهانی بهداشت می‌گوید به رغم نیازهای فوری به کمک‌های پزشکی، دسترسی به بسیاری مناطق اوکراین امکان پذیر نیست.تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت در ژنو گفت که یک کاروان امداد فوری برای شهر محاصره شده ماریوپل به دلیل ریسک‌های امنیتی نتوانسته راهی این منطقه شود.

بی بی سی؛’تخریب’ پل مهم ارتباطی چرنیهیف با پایتخت اوکراین.اوکراین می‌گوید روسیه پل مهمی بر رودخانه دنسا که شهر چرنیهیف در شمال را به کی‌یف، پایتخت، متصل می‌کرد از بین برده و این راه مواصلاتی مهم را قطع کرده است.

  • دویچه وله، روسیه چندین دیپلمات آمریکا را اشخاص نامطلوب اعلام کرد.مقامات کرملین لیستی از دیپلمات‌ها را به نماینده سفیر آمریکا ارائه داده‌اند که در آن خواسته شده کشور را ترک کنند. روسیه آن‌ها را اشخاص نامطلوب اعلام کرده است.
  • گفته شده که این واکنش به اخراج ۱۲ نماینده روسیه در سازمان ملل در نیویورک در اواخر ماه فوریه بوده است. وزارت خارجه روسیه در مسکو به شمار دیپلمات‌های اخراج شده آمریکایی اشاره نکرده است.

اینرا هم بخوانید

دومین جلسه دادگاه محمد صالح نیکبخت، وکیل خانواده مهسا امینی برگزار شد

دومین جلسه دادگاه محمد صالح نیکبخت، وکیل خانواده مهسا امینی، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *