آمریکا رسما ارتش روسیه را به جنایت جنگی متهم کرد

دولت آمریکا به طور رسمی ارتش روسیه را به جنایت جنگی متهم کرد.آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفت دولت آمریکا به طور رسمی ارتش روسیه در اوکراین را متهم به جنایت جنگی کرده است.بلینکن گفت: «امروز می‌توانم اعلام کنم که دولت آمریکا بر اساس اطلاعات کنونی قابل دسترس به این ارزیابی رسیده است که اعضای نیروهای مسلح روسیه مرتکب جنایت جنگی در اوکراین شده‌اند.»دویچه وله

*گزارش یورونیوز:آمریکا عملیات روسیه در اوکراین را مصداق «جنایت جنگی» دانست 

ایالات متحده رسما اعلام کرد که نیروهای روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده‌اند. آنتونی بلینکن در بیانیه‌ای که هنگام سفر به همراه بایدن به بروکسل منتشر کرد ضمن اعلام این مطلب تاکید کرد که این ارزیابی بر اساس بررسی دقیق منابع عمومی و اطلاعاتی که از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در ماه گذشته صورت گرفته، حاصل شده است. 

دیپلمات ارشد آمریکایی همچنین اشاره کرد که این اطلاعات را با متحدان، شرکا و نهادهای بین‌المللی که وظیفه بررسی اتهامات جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت را دارند، به اشتراک می‌گذارند. بلینکن در ادامه می‌گوید: «ما گزارش‌های معبتر و متعددی از حملاتی که به صورت عمدی غیرنظامیان را هدف قرار داده مشاهده کرده‌ایم. نیروهای روسیه ساختمان‌های مسکونی، مدارس، بیمارستان‌ها، زیرساخت‌های حیاتی، خودروهای غیرنظامی، مراکز خرید و آمبولانس‌ها را ویران کرده و هزاران غیرنظامی بی‌گناه را کشته یا زخمی کرده‌اند.» بلینکن این اقدامات نیروهای روسی را مصداق جنایات جنگی دانست. 

اینرا هم بخوانید

اعتصاب در شهرهای سیستان و بلوچستان درسالروز جنایت جمعه خونین زاهدان

شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲.زاهدان طبق فراخوان از قبل اعلام شده در سالگرد جنایت جمعه خونین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *