واکنش فدراسیون فوتبال رژیم:”فیفا ضرب الاجلی در مورد مشهد تعیین نکرده است”!جلوگیری از ورود زنان به استادیوم

فغانپور از مقامات فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ادعا کرده که “فدراسیون جهانی فوتبال ضرب الاجلی در مورد توضیح در باره جلوگیری از ورود زنان به استادیوم ورزشی مشهد تعیین نکرده است”. وی درمورد درخواست فیفا از فدراسیون فوتبال رژیم برای ارائه توضیحات نسبت به اتفاقات دیدار ایران و لبنان در مشهد گفته است:” در نامه‌ای که فیفا الان فرستاده موضوع خاصی وجود ندارد. با وجود اینکه در بازی ایران و لبنان ناظر فیفا حضور داشت و اتفاقات را گزارش کرد اما فیفا از فدراسیون فوتبال خواسته توضیحاتی نسبت به وقایع رخ داده شرح بدهد.

توجیهات مقام فدراسیون فوتبال و نهادهای حکومتی رژیم در باره جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاهها بشدت محکوم است. فدراسیون فوتبال موافق و مدافع ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاهها است. این سیاست رسمی حکومت است. فدراسیون در طول بیش از چهار دهه این سیاست را به پیش برده است. اعتراض زنان به این سیاست تبعیض جنسیتی و جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاهها،برحق و قابل دفاع است.

فیفا در اکثر موارد چشم به سیاستهای ضد زن رژیم در مورد راه ندادن زنان به ورزشگاهها بسته است. فقط مواردی که زیر فشار اعتراضات زنان برای حضور در ورزشگاه را مشاهده کرده مجبور شده موضوع بینابینی بگیرد. فیفا اگر راست می گوید و “نگران” راه ندادن زنان به ورزشگاهها است، فوتبال و سیاستهای ورزشی جداسازی و آمیخته به تبعیض جنسیتی رژیم را محکوم بکند. اجازه ورود به تیم فوتبال رژیم و شرکت در مسابقات را ندهد. تحریم ورزشی جمهوری اسلامی, اعمال فشار به رژیم برای راه دادن زنان به ورزشگاهها، قطع لاس زدن ها و زد و بندهایش با فدراسیون فوتبال رژیم، حداقل کاری است که فیفا می تواند بکند. برخورد وحشیانه رژیم به زنان در جریان مسابقه فوتبال در مشهد بشدت محکوم است. درهای ورزشگاهها باید به روی زنان باز شد.

اینرا هم بخوانید

افزایش بودجه و هزینه نگهداری مقبره خمینی.«اعتبارات خارج از شمول»

رادیو فردا گزراشی از هزینه های صرف شده برای مقبره خمینی داده است. در یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *