مخالفت صدها هزار نفری دانش‌آموزان و دانشجویان به آغاز آموزش حضوری

با تصمیم به آغاز آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها صدها هزار نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان با راه‌اندازی تعداد زیادی کارزار به این روزند اعتراض کرده‌اند و خواستار ادامه آموزش غیرحضوری شده‌اند.

امضاکنندگان این کارزارها می‌گویند با توجه به ناتوانی دانش‌آموزان در محافظت از خود در برابر بیماری کرونا و نبود امکانات کافی برای رعایت حداقل پروتکل‌های بهداشتی باید در مورد تصمیم به حضوری شدن آموزش تجدیدنظر شود.

روزنامه شرق:در یکی از این کارزارها که نزدیک به 189 هزار نفر آن را امضا کرده‌اند والدین دانش‌آموزان علاوه به همه‌گیری بیماری کرونا به مشکلات دیگری هم پرداخته‌اند از جمله دشوار بودن هماهنگی برای سرویس مدارس بلافاصله بعد از پایان تعطیلات نوروزی، تهیه لباس فرم برای دانش‌آموزان و تهیه کیف و لوازم مدرسه.

آنها همچنین به پایین بودن سطح واکسیناسیون در دانش‌آموزان هم اشاره می‌کنند و خواستار آن شده‌اند که بازگشایی مدارس به زمان دیگری که فرصت و امکانات کافی برای محافظت از دانش‌آموزان فراهم است موکول شود.

دانشجویان هم در کارزارهایی که راه‌انداخته‌اند می‌گویند بیماری کرونا همچنان در کشور قربانی می‌گیرد و به طور کامل ریشه‌کن نشده است و بسیاری از افراد هنوز دوزهای بوستر واکسن را دریافت نکرده‌اند. علاوه بر این احتمال بازگشت دوباره پیک کرونا پس از تعطیلات به قوت خود باقی است.

آنها معتقدند در این وضعیت لازم است تمهیداتی به منظور جلوگیری از شیوع گسترده این بیماری اندیشیده شود. حضوری شدن دانشگاه‌ها یکی از اتفاقاتی است که می‌تواند به شیوع بیش از پیش بیماری کمک کند.

با وجود این موج از اعتراض‌ها به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها همچنان مسئولان ستاد ملی کرونا، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت بهداشت بر ادامه آموزش حضوری اصرار دارند.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان حوزه بهداشت و درمان بر این باورند که پس از تعطیلات نوروزی، ایران با موج دیگری از همه‌گیری شدید ویروس کرونا مواجه خواهد شد.١٤ فروردین

اینرا هم بخوانید

اعتصاب کارکنان و کارگران پتروشیمی آبادان

چهارشنبه ۱۲ مهر ۴۰۲،کارکنان پتروشیمی آبادان، کارگران قراردادی و اورهال در پی عدم پرداخت حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *