تازه ترین خبرها از تهاجم روسیه به اوکراین

تهاجم روسیه به اوکراین وارد ششمین هفته شده است.تا به امروز بیش از ٤ میلیون نفر از این کشور به خارج گریخته و ٣ میلیون نفر در داخل کشور و در مناطق جنگی آواره شده اند. همزمان اوکرین روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی و کشتار غیر نظامیان متهم کرده است. رسانه های غربی می گویند وقوع جنایات در مناطقی که روسیه از آنها خارج شده، ثبت شده است. برخی اخبار امروز

*بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ نفر از مناطق مورد مناقشه در اوکراین تخلیه شدند

*دادستان‌های اوکراینی از بررسی ۴۶۸۴ «جنایت جنگی» در پی کشتار صورت گرفته به دست نیروهای روسی در شهر بوچا خبر دادند.

*وضعیت ساکنان ماریوپل ‘در حال وخیم‌تر شدن است’.بر اساس این گزارش ۱۶۰ هزار ساکن شهر، دسترسی به دارو، ارتباطات، گرما و آب ندارند و روسیه از امدادرسانی جلوگیری کرده است تا مدافعان را برای تسلیم، تحت فشار قرار دهد.

*به  گفته مقام‌های اوکراینی این انبار نفت در جریان بمباران سه‌شنبه شب تا بامداد چهارشنبه ارتش روسیه بمباران منهدم شده و اطفای حریق آن هشت ساعت ادامه داشته است. البته به گفته آنها این حادثه تلفات جانی در بر نداشته است.نیپرو یک شهر صنعتی با یک میلیون نفر جمعیت است که در شرق اوکراین واقع شده است.

*هزاران نفر از مردم دونباس (لوهانسک و دونتسک) در شرق اوکراین، در حال فرار به سوی غرب این کشور هستند.نیروهای روسیه پس از عقب‌نشینی از شمال اوکراین، در حال افزایش حملات‌شان در این منطقه هستند.بر اساس گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی در همه جاده‌های داخل و خارج از این منطقه حضور و ایست بازرسی دارند و در حال تقویت مواضع دفاعی‌شان هستند.بی بی سی

*دبیرکل ناتو می‌گوید چند هفته طول می‌کشد تا نیروهای روسیه برای حمله در شرق اوکراین آماده شوند.ینس استولتنبرگ گفته ناتو باید از این فرصت استفاده کند تا مطمئن شود اوکراین آنچه را که برای دفاع از خود نیاز دارد، در زمان وقوع حمله داشته باشد.

اینرا هم بخوانید

کمبود معلم:گزینش آموزش و پرورش پذیرفته شدگان را رد صلاحیت می کند!۲۳ هزار کلاس درس بدون معلم

مدارس بدون معلم مانده اند، گزینش آموزش و پرورش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را رد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *