گزارش از تظاهرات در شهر گوتنبرگ علیه رژیم اسلامی و در اعتراض به خشونت و تعرض به دکتر یونس کهوری

امروز شنبه ۹ آپریل در مرکز شهر گوتنبرگ تظاهراتی در حمایت از دکتر یونس کهوری و علیه رژیم اسلامی برگزار شد. در این تظاهرات دکتر یونس کهوری و فعالین سیاسی سخنرانی کردند و تاکید کردند که اجازه نمیدهند تا اوباشان اسلامی در اشکال مختلف در خارج کشور حضور یابند.

در تاریخ ۲ آپریل در جشن سیزده بدر که ایرانیان بسیاری گرد آمده بودند فردی پرچم جمهوری اسلامی را وسط جشن مردم بلند میکند. دکتر یونس کهوری جسوارانه پرچم رژیم اعدام را پائین میآورد و به سطل اشغال میاندازد در همین لحظه یکی از نگهبانان این مراسم که فردی شناخته شده و از اعیادی و نزدیکان به سفارت جمهوری اسلامی است دکتر یونس را به زمین میکوبد و حدودا ۱۰ دقیقه زانوی خود را بر پشت گردن ایشان میگذارد و آنقدر دست وی را میپیچاند که دست دکتر یونس می شکند. این حد خشونت در برابر پائین کشیدن یک پرچم بسیار غیرمنطقی و غیرقانونی است و نشانگر یک اقدام برنامه ریزی شده با انگیزه سیاسی در دفاع از جمهوری اسلامی بوده است.

وکیل دکتر یونس کهوری و فعالین سیاسی ناظر این ماجرا از شرکت نگهبانی Bevaking Sveige AB و از فرد نگهبان ایرانی این شرکت شکایت کرده اند و تا مجازات این فرد اعتراض شان را ادامه میدهند.

فعالین سیاسی و انسانهای آزادیخواه دهها سال استکه اجازه نداده اند که اوباشان رژیم اسلامی جا پایی در خارج کشور ایجاد کنند، از کنفرانس برلین تا به امروز این روند ادامه داشته است و تا روز سرنگونی این رژیم هم ادامه خواهد داشت.

اینرا هم بخوانید

یک سال از قتل مهسا (ژینا)امینی گذشت «انقلابی که مرزها را در هم شکست»: شمی صلواتی

یک سال از انقلاب زن، زندگی،آزادی گذشتیک سال از سرآغاز دور تازه‌ی از اعتراضات که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *