نظامیان روس پایگاه‌های خود در سوریه را «تخلیه و به سپاه پاسداران واگذار می‌کنند»

روزنامه مسکو تایمز در گزارشی خبر می‌دهد که روسیه روند خروج نیروهای نظامی خود از سوریه را آغاز کرده و آنها را قبل از انتقال به جبهه اوکراین در سه فرودگاه متمرکز کرده است.

به نوشته این روزنامه که هم در آمستردام هلند و هم در مسکو دفتر دارد، پایگاه‌های هوایی روسیه که با خروج این نیروها تخلیه می‌شود از این پس به سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان واگذار می‌شود.

بنابر این گزارش، روسیه روند خروج برخی از نیروهای خود از سوریه را برای کمک به تقویت نیروهای خود در اوکراین آغاز کرده و تاکنون چندین یگان نظامی از پایگاه‌های سراسر سوریه به سه فرودگاه ناشناس در مدیترانه منتقل شده‌اند و از آنجا به اوکراین منتقل خواهند شد.

مسکو می‌گوید در سال‌های اخیر بیش از ۶۳ هزار پرسنل نظامی روس در سوریه مستقر بوده‌اند و به نوشته تایمز اسرائیل، این تحول جدید یعنی خروج بخشی از این نیروها از سوریه می‌تواند برای اسرائیل که به دنبال جلوگیری از استقرار بیشتر ایران در سوریه است، مشکل‌ساز باشد.

به نوشته تایمز اسرائیل، اهود یعری، کارشناس خاورمیانه، در اخبار کانال ۱۲ اسرائیل هشدار داد که بدون نفوذ روسیه در دمشق و حضور نیروی زمینی روسیه در سوریه، تهران می‌تواند آسان‌تر واحدهای خود را به سوریه وارد کند و همچنین کنترل ایران بر رژیم اسد بیشتر خواهد شد.

خبر واگذاری پایگاه‌های بیشتر در سوریه به سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان هم‌زمان است با سفر کم‌سابقه و غیرمترقبه بشار اسد، به تهران.از رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

شکایت گروهی از طلاب و برخی گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر قم از بازیگران زن و سلبریتی‌ها رد شد!

این وب سایت حکومتی در باره صدور این حکم نوشته:”شایان ذکر است خبر صدور قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.