اخباری در مورد معلمان بازداشتی، آزادی گلرخ ایرایی و یک خبر از اعتراضات کارگری واعتصاب کارگران پروژه ای  در پالایش میعانات گازی آدیش و ستاره فاز ۱۱

اخباری در مورد معلمان بازداشتی، آزادی گلرخ ایرایی و یک خبر از اعتراضات کارگری

– امروز ۲۱ اردیبهشت مسعود نیکخواه از بازداشت شدگان روز اول مه معلمان در مریوان آزاد شد. آزادی وی را به خانواده اش و به معلمان در شهر مریوان که چنین جانانه برای آزادی وی و دیگر همکارشان اسکندر لطفی تجمع و تحصن کردند و به همگان تبریک میگوییم. هنوز شماری دیگر از بازداشت شدگان روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت ماه از جمله رسول بداقی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی، علی اکبر باغانی، اسکندر لطفی، محسن عمرانی، محمودملاکی، اصغر حاجب، رضا امانی‌فر و هادی صادق زاده در بازداشت بسر میبرند. و این در حالیست که امروز ۲۱ اردیبهشت شعبان محمدی یکی دیگر از معلمان در مریوان بازداشت شد. شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان در اعتراض به ادامه بازداشتها و پرونده سازیها علیه معلمان و برای آزادی همه معلمان زندانی برای فردا ۲۲ اردیبهشت فراخوان به تجمع سراسری داده است و این تجمعات در تهران مقابل مجلس اسلامی و در شهرستانها مقابل مراکز آموزش و پرورش برگزار خواهد شد. باید وسیعا از اعتراضات و خواستهای معلمان حمایت و پشتیبانی کرد.

– روز ۲۰ اردیبهشت محمد ایران‌نژاد از معلمان بازداشتی در اول مه  و  حسین رمضانپور از معلمان زندانی و از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی معلمان خراسان شمالی پس از چهارماه حبس با پرداخت وثیقه آزاد شدند. آزادی این عزیزان را به آنها ، به خانواده شان و به همگان شادباش میگوییم. آزادی آنها یک نتیجه مستقیم اعتراضات گسترده معلمان برای آزادی همکارانشان است. پرونده های امنیتی علیه آنها باید لغو شود.

– روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت گلرخ ایرایی از چهره های شناخته شده سیاسی  از زندان آمل آزاد شد. آزادی گلرخ را به وی، به خانواده اش و به همگان تبریک میگوییم.

-روز ۲۱ اردیبهشت کارگران اخراجی نیروگاه رامین باوی به همراه خانواده های خود با خواست بازگشت به کار برای چهارمین روز مقابل درب نيروگاه تجمع کردند.

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۱ مه  ۲۰۲۲

اخبار نفت

اعتصاب کارگران پروژه ای  در پالایش میعانات گازی آدیش و ستاره فاز ۱۱

از روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت  نیروهای مخزن سازی به پیمانکاری جاسم فرامرزی و رمضان کرمی در پالایشگاه میعانات کنگان،  با خواست افزایش حقوقها و برای پیگیری دیگر مطالبات خود وارد اعتصاب شده و کار را تعطیل کردند. کارگران به عملی نشدن وعده های پیمانکاران اعتراض دارند. کرمی و فرامرزی پیمانکاران شرکت پیش از این به کارگرن وعده افزایش دستمزد به میزان ۳۸ درصد و  قبول شرایط کاری بیست روز کار و ده روز استراحت را داده بودند.

شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت ضمن گزارش این خبر به کارگران هشدار داده است که به وعده ها باور نداشته باشند و یک تاکید این شورا همواره بر کتبی بودن و اعلام رسمی آن به کارگران و منظور کردن در قرار داد کاری است. کوتاه شدن دست پیمانکاران یک خواست مهم کارگران پیمانی نفت است.

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۱ مه  ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

نامه سرگشاده ۲۴ نهاد کارگری و اجتماعی در مورد وضعیت خطیر واله زمانی

بخشهایی از کارگران، بازنشستگان، مدافعین حقوق زن، و دانشجویان نامه را امضا کرده اند ۲۴ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.