واکنش سازمان عفو بین‌الملل به سرکوب اعتراضات و قطعی اینترنت توسط جمهوری اسلامی 

واکنش سازمان عفو بین‌الملل به اعتراضات در ایران و قطعی اینترنت توسط جمهوری اسلامی

سازمان عفو بین‌الملل روز سه شنبه ١٧ مه ٢٠٢٢ در بیانیه ای نوشت:‌ «دسترسی به اینترنت برای صیانت از حقوق بشر، به ویژه در زمان اعتراضات ضروری است. مقامات ایران باید الگوی قطعی اینترنت را که از آن برای ایجاد خفقان و پنهان کردن نقض حقوق بشر، از جمله اعمال غیرقانونی نیروهای امنیتی استفاده میکنند، پایان دهند.»*این حق انسانی مردم ایران است که بتوانند به شکل صلح‌آمیز و بدون مواجه شدن با ارعاب، خشونت و تهدید به دستگیری، شکنجه و محاکمه، اقدام به سازمان‌دهی و شرکت در تجمعات اعتراضی کنند. مقامات ایران باید با اعمال نظارت بر نیروهای امنیتی از تکرار خونریزی جلوگیری کنند.

?دسترسی به اینترنت برای صیانت از حقوق بشر، به ویژه در زمان اعتراضات ضروری است. مقامات ایران باید الگوی #قطعی_اینترنت را که از آن برای ایجاد خفقان و پنهان کردن نقض حقوق بشر، از جمله اعمال غیرقانونی نیروهای امنیتی استفاده میکنند، پایان دهند.

?عفو بین‌الملل بار دیگر تاکید می‌کند که جامعه بین‌المللی از جمله اعضای شورای حقوق بشر باید مقامات را تحت فشار قرار دهند تا الگوی مکرر استفاده از سلا‌ح‌های مرگبار و همچنین گلوله‌های ساچمه‌ای در جریان اعتراضات را خاتمه دهند و در پی پاسخگو کردن مقامات از طریق یک سازوکار ویژه باشند.

https://t.me/Amnesty_International

اینرا هم بخوانید

سه کشور اروپایی: ایران از زمان باقی‌مانده برای احیای برجام استفاده کند

سه کشور اروپایی بریتانیا، آلمان و فرانسه در بیانیه‌ای می گویند ایران باید در مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.