اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا ضمن محکومیت بازداشت‌ها، خواهان آزادی فعالان کارگری و معلمان شد

اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا بازداشت‌ فعالان کارگری و معلمان در ایران را نقض آزادی تشکل، حق سازماندهی و آزادی بیان دانست. فدراسیون آموزش بین‌الملل نیز دوباره خواستار آزادی بی‌قید و شرط تمامی بازداشت‌شدگان شد.

اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا روز پنج‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت، در بیانیه‌ای نگرانی عمیق خود را از بازداشت‌های اخیر فعالان کارگری، معلمان، مدافعان حقوق مدنی و هنرمندان در ایران ابراز داشت.

این اتحادیه تاکید کرده است که «از مطالبه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه برای آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی فعالان کارگری و مدنی زندانی» از جمله رضا شهابی، حسن سعیدی، آنیشا اسداللهی، ریحانه انصاری‌نژاد، کیوان مهتدی حمایت می‌کند.

این اتحادیه همچنین خواستار آزادی معلمان بازداشت شده در روز ۱۱ اردیبهشت، از جمله رسول بداقی، جعفر ابراهیمی، اسکندر لطفی، محمد حبیبی، محسن عمرانی، شعبان محمدی، مسعود نیکخواه، محمود ملاکی، رضا امانی‌فر و هادی صادق‌زاده شده است.

احترام به حقوق کارگران برای سازمان‌یابی، آزادی تشکل‌ها و آزادی بیان مانند حق برگزاری تجمع مسالمت‌آمیز، احترام به حقوق و حریم خصوصی اعضای خانواده فعالان کارگری زندانی و تضمین امنیت و رفاه آنها دیگر مطالباتی هستند که این اتحادیه کارگری کانادا مطرح کرده است.

در همین حال، فدراسیون آموزش بین‌الملل نیز خواستار آزادی بی قید و شرط تمام معلمان زندانی شد.
این فدراسیون که شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران نیز در آن عضویت دارد، تاکید کرد که صدای معلمان زندانی است.برگرفته از رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

نامه سرگشاده اعتراضی ده خانواده ها در مورد پرونده سازی های امنیتی

به تاریخ هفتم تیرماه نامه ای سرگشاده از سوی خانواده های جعفر ابراهیمی، آنیشا اسداللهی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.