پرونده سازی علیه معلمان و فعالین کارگری و دو شهروند فرانسوی

نامه به اتحادیه های کارگری و نهادهای انساندوست در سراسر جهان:

جمهوری اسلامی در ادامه سیاستهای سرکوبگرانه اش علیه معلمان و مبارزات قدرتمندشان اخیرا دست به توطئه جدیدی زده و دو معلم فرانسوی، خانم سیسیل کولر و همسر وی ژاک پاری را که جهت ملاقات با فعالین جنبش معلمان به ایران رفته بودند با اتهام نخ نمای جاسوسی و و ایجاد آشوب در کشور بازداشت کرده است. بر اساس این سناریوی ساختگی رسول بداقی، اسکندر لطفی، شعبان محمدی، مسعود نیکخواه از اعضای کانون صنفی معلمان دستگیر شده اند. رضا شهابی و حسن سعیدی از سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و آنیشا اسد اللهی از فعالین اجتماعی از دیگر بازداشت شدگان این پرونده سازی ها هستند. این در حالیست که سیسیل کولر عضو اتحادیه آموزش فرانسه و عضو برجسته سازمان “آموزش بین الملل” است و شورای هماهنگی تشکلهای صنفی معلمان نیز از ابتدا از اعضای این سازمان بوده است.

در تکمیل سناریوی مهندسی شده جمهوری اسلامی فیلمی از تلویزیون صدا و سیمای حکومت پخش شده است که کانون صنفی معلمان تهران طی بیانیه ای در اعتراض به این توطئه گری ها در رابطه با هدف حکومت از این اقدام مینویسد: ” فیلم قصد دارد اعتراضات معلمان را دسیسه ی سرویس‌های جاسوسی غربی معرفی کند و با تمسک به آن صدای حق‌خواهی معلمان، که یکی از درخشان‌ترین حرکت‌های مدنی دو دهه گذشته را رقم زده‌اند، خاموش کند. غافل از این که چنین سناریوهای نخ نمایی چندین سال است گوش شنوایی ندارد و باعث آبرو ریزی بیشتر تهیه کنندگانش می‌شود”.

موجی از اعتراض علیه این حرکت کثیف جمهوری اسلامی به جریان افتاده است. بیانیه های اعتراضی کانون صنفی معلمان تهران، خانواده های معلمان بازداشتی، کانون صنفی معلمان کردستان، شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان، نامه سرگشاده خانواده های معلمان بازداشتی، کارگرن نیشکر هفت تپه و تشکلهای مختلف کارگری در محکومیت این کار نشان دهنده شکست این نوع تقلاهای عبث و رسوا از سوی حکومت است. بویژه امروز در شرایطی که جامعه از اعتراض و مبارزه میجوشد و شهر به شهر مردم به خیابان آمده و با شعارهای ضد حکومتی و مرگ بر دیکتاتور حکم به رفتن این حکومت میدهند، این اقدام هزینه سنگینی برای حکومت اسلامی خواهد داشت.

در سطح جهانی نیز این بازی مسخره و زبونانه حکومت اسلامی و این دستگیریها بازتاب بسیاری داشته است. با این اقدام جمهوری اسلامی با نهادی چون آموزش بین الملل رو در رو شده است و شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان عضو این نهاد بین المللی است و مبارزات معلمان در ایران بارها با حمایت قاطع این نهاد بین المللی معلمین روبرو شده است. برخی دولتها نظیر دولت فرانسه و آمریکا نیز خواستار آزادی دستگیر شدگان شده اند.

دستگیری شهروندان دو تابعیتی بخشی از سیاست جمهوری اسلامی با هدف فشار آوردن به دول غربی برای معامله و معاوضه آنها با عوامل تروریست و آدمکش میباشد. از همین رو این نوع پرونده سازی ها برای شهروندان خارجی با اتهاماتی چون جاسوسی و آشوب راه انداختن نزد همه جهانیان رسوا و شناخته شده است.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی پرونده سازی علیه دو شهروند فرانسوی و فعالین معلم و کارگری با اتهاماتی چون جاسوسی و اغتشاش را شدیدا محکوم میکند و بر آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی بازداشت شدگان تاکید دارد. باید کل جهان در برابر حکومت آدم ربا و جنایتکار جمهوری اسلامی بایستد و واکنش نشان دهد.

فری دم ناو همه بخش های جامعه را به حمایت از مبارزات معلمان و اعتراض گسترده به سرکوبگریهای جمهوری اسلامی و پرونده سازی های امنیتی مسخره علیه فعالین فرامیخواند. فری دم ناو از اتحادیه های کارگری و معلمین و نهادهای انساندوست در سراسر جهان انتظار دارد که انزجار خود را به این سیاست کثیف جمهوری اسلامی ابراز کنند و خواستار آزادی فوری دو معلم بازداشتی فرانسوی و معلمان زندانی، کارگران در بند و همه زندانیان سیاسی در ایران شوند و به دولت های خود فشار بیاورند که قاطعانه در مقابل این نوع گروگانگیریها و سیاست های قلدری حکومت اسلامی قاطعانه بایستند. جمهوری اسلامی این حکومت سرکوب و جنایت که پایه ای ترین حقوق انسانها را زیر پا میگذارد باید در سطح جهان منزوی و بایکوت شود و از جمله نمایندگانش از سازمان جهانی کار اخراج گردند. ما منتظر نامه های اعتراضی تمامی اتحادیه های کارگری و معلمین در سطح جهانی در محکومیت این عمل بشدت ضد انسانی و جنایتکارانه جمهوری اسلامی هستیم.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران (فری دم ناو)

۱۹ مه ۲۰۲۲ – ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

اینرا هم بخوانید

بازنشستگان به برپایی تجمعات سراسری بزرگتر فراخوان دادند

بازشستگان تامین اجتماعی برای ساعت ده صبح روز یازدهم تیرماه به برپایی تجمعات بزرگ سراسری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.