رسول بداقی از صدا و سیما به خاطر افترا و اتهامات بی اساس شکایت دارد

بنا بر آخرین اخبار منتشر شده از سوی شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان در روزهای اخیر رسول بداقی و شعبان محمدی دو تن از معلمان شناخته شده زندانی، با خانواده خود از زندان تماس گرفته اند و به همه معلمان درود فرستاده اند. رسول بداقی با ژاک پاری که معلم ابتدایی در پاریس است در یک بند بسر میبرند. در بخشی از این گزارش چنین آمده است:”رسول بداقی گفته است که شوی تلویزیونی صدا و سیما را از زندان دیده و به محض آزادی از صدا و سیما به خاطر افترا و اتهامات بی اساس شکایت خواهد کرد”. بر اساس همین گزارش تاکید دیگر رسول بداقی عبارت بوده است از:” دیدار با دو معلم فرانسوی امری بسیار عادی و متعارف بوده و در دیدار مدعی آقایان، هیچ چیز خاصی جز گفتگو در زمینه نظام آموزشی انجام نشده است و اساسا معلمان جز تبادل درباره مسائل آموزشی به هیچ امری سری دسترسی ندارند‌. از همین رو بداقی تاکید کرده که زیر بار هیچ یک از بازجویی ها نرفته است”.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان در این گزارش پخش اسم و تصویر معلمان و دستگیرشدگان پرونده سازی اخیر در صدای و سیمای جمهوری اسلامی بدون ارائه هیچ مدرکی علیه آنها را جرم دانسته و بر حق معلمان برای شکایت از صدا و سیمای جمهوری اسلامی تاکید کرده است.
پاسخ پرونده سازی های رسوای جمهوری اسلامی و نقش کثیفی که صدا و سیما ایفا میکند، اعتتراضات گسترده و سراسری است.
“فری دم ناو”، کمپین برای آزادی کارگران زندانی از اعتراض رسول بداقی و شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان در رابطه با این پرونده سازی ها حمایت میکند و اقدام کثیف و امنیتی صدا و سیمای جمهوری اسلامی را قاطعانه محکوم مینماید. کمپین تلاش میکند که صدای معلمان معترض در سطح جهان باشد.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران (فری دم ناو)
24 مه ۲۰۲۲ – 3 خرداد ۱۴۰۱
Shahla.daneshfar2@gmail.com
https://free-them-now.com/

اینرا هم بخوانید

فرمان انقلاب زن زندگی آزادی: لغو مجازات اعدام!

بیانیه سه نهاد به مناسبت دهم اکتبر روز جهانی علیه اعدام روز دهم اکتبر روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *