فراخوان به بایکوت و اخراج نمایندگان سرکوبگر جمهوری اسلامی از سازمان بین المللی کار

 “تهدید علیه امنیت ملی”، “اخلال در نظم”، “اجتماع  و تبانی علیه نظام”،  “توهین به رهبری”، “جاسوسی” اینها تنها بخشی از اتهاماتی‌ ایست که روزمره دولت جمهوری اسلامی در دادگاههای چند دقیقه‌ای  به فعالین  جنبش کارگری، فعالین حق آزادی تشکل و اعتصاب در جامعه میزنند.

امروز دهها نفر از فعالین جنبش کارگری، فعالین جنبش معلمان با این اتهامات واهی به زندانهای سنگین محکوم کرده‌اند، آنها را وادار پرداخت وثیقه‌های سنگین میکنند! و خانوادها‌ی آنها را تحت فشار مالی و روانی قرار میدهند.

جرم این فعالین دفاع از حق تشکل! اعتراض به حقوق زیر خط فقر و خواست آزادی زندانیان فعالیت‌های صنفی و اجتماعی ایست.

نمایندگان حکومت جمهوری اسلامی نماینده کارگران نیستند، آنها نمایندگان ماشین سرکوب جنبش‌های کارگری، جنبش معلمان و هر جنبش حق‌طلبانه  هستند!

همین امروز  دو معلم فرانسوی خانم “سیسیل کوهلر” معلم و عضو اتحادیه معلمان فرانسه و مسئول روابط بین‌الملل فدراسیون ملی فرهنگ و آموزش حرفه‌ای که بزرگترین فدراسیون معلمان فرانسه است و همسرش آقای “ژاک پاریس” که او هم یک معلم است را به اتهام  “جاسوسی”، “رهبر اعتراضات”، و طرّاح توطئه “خارجی” علیه نظام در کنار دیگر فعالین جنبش معلمان در ایران دستگیر و به‌گروگان گرفته‌اند.

با اخراج نمایندگان سرکوب ابتدائیترین حق و حقوق اجتماعی و کارگری در ایران و جهان پیام حمایت از جنبش کارگری و جنبش معلمان را اعلام کنید!

حزب کمونیست کارگری ایران خواهان بایکوت کامل جمهوری اسلامی است. ما با تمام توان از کارزار فریدم ناو برای اخراج نمایندگان سرکوب کارگران و معلمین از سازمان بین المللی کار حمایت و پشتیبانی میکنیم. ما در کنار کنفدراسیون فرانسوی دمکراتیک کار (CFDT) ، کنفدراسیون عمومی کار (CGT)، فدراسیون سندیکایی متحد (FSU)، اتحاد سندیکایی همبستگی و اتحاد ملی سندیکاهای خودگردان (UNSA)، خواهان اخراج هیئت نمایندگی جمهوری اسلامی، که نماینده واقعی  سرکوب و توطئه‌ علیه میلیونها کارگر و زحمتکش در ایران و منطقه است میباشیم. 

از شما میخواهیم که با ما همصدا شوید و به  تظاهرات اعتراضی در مقابل سازمان جهانی کار در ژنو، روز پنجشنبه ۱۰ جون ۲۰۲۲  در آدرس Place des Nations à Genève,  بپیوندید.

تلفن تماس: ناصر کشکولی دبیر کمیته آلمان حزب کمونیست کارگری   00491778348592

• خواهان بایکوت نظام ضد بشری جمهوری اسلامی ایران شویم!

• خواهان آزادی تمامی کارگران و معلمان زندانی و تمامی زندانیان سیاسی در ایران شویم!

• خواهان اخراج رژیم اسلامی ایران از سازمان بین المللی کارشویم!

کمیته خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران

۳۱ مه ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

کمبود معلم:گزینش آموزش و پرورش پذیرفته شدگان را رد صلاحیت می کند!۲۳ هزار کلاس درس بدون معلم

مدارس بدون معلم مانده اند، گزینش آموزش و پرورش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را رد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *