اعتراض نرگس محمدی وعالیه مطلب‌زاده به وضعیت اسفناک زندان قرچک

نرگس محمدی وعالیه مطلب‌زاده دو زندانی در زندان قرچک ضمن اعتراض به وضعیت کل این زندان در روز جمعه، ۲۰ خرداد، نوشتند که سرریز شدن فاضلاب در بند زنان در روزهای گذشته سلامتی زندانیان را با خطر جدی مواجه کرده است.

نرگس محمدی در پستی که در صفحه اش منتشر کرده؛ می نویسد «سرریز شدن چاه‌های فاضلاب زندان قرچک به تمام بندها و حیاط بندها طی سه روز گذشته» با همراه شدن «گرمای شدید کویری» و «آلاینده‌های شیمیایی خطرناک همیشگی»، «بوی تعفن شدید و حشرات موذی را به جان بیش از هزار زن زندانی در بندهای مختلف این زندان انداخته است». به دلیل وجود «هوای سمی و آلوده» در زندان قرچک همه زندانیان در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها قرار دارند و وضعیت تنفسی و جسمی بعضی از آن‌ها به دلیل سابقه بیماری به شدت نگران‌کننده شده است.

این دو زندانی در ادامه از وضعیت آب و غذای زندان زنان قرچک نیز انتقاد کرده و گفته‌اند: «فیلترها و سیستم فرسوده تسویه آب زندان دوباره از کار افتاده» و «کیفیت و عرضه غذا به زندانیان و محدودیت‌های اعمال‌شده برای تهیه مواد غذایی و دارویی و خدمات پزشکی از بیرون به خاطر مخالفت‌های مسئولان زندان شرایط را برای زندانیان بدتر از قبل کرده است.»این دو با تاکید بر «محرومیت سیستماتیک و فرسایشی زنان زندانی در زندان قرچک از سه عنصر حیاتی آب، هوا و غذای سالم» و «بی‌توجهی مسئولان زندان، سازمان زندان‌های کشور و مقامات قضایی» از این زندان با عنوان «شکنجه‌گاه زندانیان زن» نام برده‌اند. برگرفته از صفحه نرگس محمدی و رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

تکرار یک جنایت اینبار علیه یک دانش‌آموز بدون حجاب در‌ متروی تهران

خبر تکمیلینام دختر دانش آموزی که به کما رفته و در بیمارستان فجر نیروی هوایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *