شمار قربانیان زلزله افغانستان به ۱۵۰۰ نفر رسید. امداد رسانی کند است.

بدنبال زلزله شب چهارشنبه در افغانستان، شمار قربانیان به ١٥٠٠ نفر رسیده است. برخی گزارشات پخش شده در مدیای اجتماعی خبر از کشته و زخمی شدن هزاران نفر می دهند.

یک مقام سازمان ملل نیز اعلام کرده احتمالا حدود دو هزار خانه بر اثر این زمین‌لرزه در افغانستان ویران شده است.

رامز الاکبروف، هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد، از طریق تماس ویدئویی به خبرنگاران در خارج از افغانستان گفت: «احتمالا تعداد افرادی که هنوز روشن نیست مرده یا زنده‌اند، بسیار زیاد باشد.»

به گفته وی، شمار اعضای هر خانواده در افغانستان به طور میانگین هشت نفر است و برخی اوقات چند خانواده در یک خانه زندگی می‌کنند.بنابراین تخریب دو هزار خانه، می‌تواند به صورت چشمگیری شمار قربانیان را افزایش دهد.

عکس‌ها نشان می‌دهد که تعداد نامعلومی از مردم زیر آوار و در مناطق دورافتاده گیر کرده‌اند. کارکنان بهداشتی و امدادی گفتند که عملیات امداد و نجات به دلیل شرایط دشوار از جمله باران، رانش زمین و دسترسی دشوار به بسیاری از روستاهای کوهستانی پیچیده شده است.

اما، آن‌ طور که الاکبروف گزارش کرده، سازمان ملل متحد تجهیزات لازم برای بیرون آوردن افراد از زیر آوار را در اختیار ندارد و در حال حاضر گروه طالبان این اقدام را انجام می‌دهد که محدودیت‌هایی دارد. از رادیو فردا و مدیایا جتماعی

اینرا هم بخوانید

تظاهرات بزرگ مردمی در زاهدان.جمهوری اعدامی نمیخوایم، نمیخوایم

امروز جمعه ۱۲ خرداد شمار زیادی از مردم در زاهدان به خیابان آمدند و در …