نماینده مجلس:”از مردم ایران تشکر می‌کنم که اعتراضات صنفی را سیاسی نمی‌کنند”!

رویداد ٢٤:حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حکومت می گوید:”از مردم ایران تشکر می‌کنم که اعتراضات صنفی را سیاسی نمی‌کنند”!

رویکرد فعلی، تورم افسار گسیخته را به بار آورده که در پی آن، شاهد اعتراضات مردمی و صنفی هستیم. من از مردم ایران تشکر می‌کنم که اعتراضات را سیاسی نکردند و رنگ و بوی آن، اقتصادی و معیشتی است. معتقدم اگر تورم کنترل شود و ثبات به بازار برگردد و بتوانیم به فعالان اقتصادی، اطمینان خاطر بدهیم، همه اعتراضات کنونی جمع خواهد شد.

لطفی گفت: برخی از سیاست‌های مسئولان، سنجیده شده نیست و همین موضوع، باعث تنش‌هایی شده که یک نمونه آن، بحث در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بود. چرا سال‌های قبل، این تنش‌ها نبود؟ ما همیشه مشکل و تورم داشتیم، اما امسال در این رابطه، بحران به وجود آمد، چون تبعیض بین رده‌های مختلف بازنشستگی ایجاد شد.

ما باید صدای معترضان را بشنویم و در یک فضای تعاملی با معترضان، سخن بگوییم و حقایق را بپذیریم. نباید منکر حق معترضان بشویم. این‌ها حق دارند و باید به حقوق آن‌ها، احترام گذاشت. اگر به حقوق معترضان احترام بگذاریم و صدای‌شان را بشنویم، باید جلسات متعدد کارشناسی بگذاریم تا مشکلات آن‌ها حل شود.

اینرا هم بخوانید

دادگاه پاریس برخلاف خواست دولتها با استرداد اعضای پیشین بریگاد سرخ به ایتالیا مخالفت کرد 

روز چهارشنبه دادگاه استیناف پاریس بر اساس مفاد کنوانسیون حقوق بشر اروپا با درخواست استرداد …