مذاکرات “احیای برجام” در روزهای آتی برگزار میشود

سخنگوی وزارت خارجه رژیم می گوید که مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام پس از سفر جوزپ بورل به تهران از سر گرفته می‌شود و «هم زمان و هم مکان تقریباً مشخص است» و «یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس میزبان خواهد بود و در همین هفته این ملاقات انجام می‌شود.»

وی تاکید کرد: آن چه که در مذاکرات در یکی از کشورهای خلیج فارس مطرح می شود موضوعات رفع تحریمی است یعنی اختلافی که در آخرین دور مذاکرات وین باقی مانده است و به آنچه که توافق شده دست زده نمی شود. گفت وگوی مستقیمی بین ایران و آمریکا رخ نمی دهد و مذاکرات بین دو کشور به صورت غیرمستقیم و با تسهیل گیری اتحادیه اروپا انجام می شود.

وی می گوید:«جوزپ بورل به ایران اعلام کرد آمریکا تعهد داده‌است که به آنچه در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ متعهدشده عمل کند و انتفاع اقتصادی ایران از (احیای برجام)را تضمین کند».«هیچ چیزی به توافقات انجام شده در وین افزوده نخواهد شد و چیزی هم کاسته نخواهد شد. این مذاکرات صرفاً درباره موضوعات اختلافی است که در آخرین جلسه وین باقیمانده بود. توپ در زمین واشنگتن است». از ایسنا

اینرا هم بخوانید

پایان مذاکرات وین: آمریکا آماده نتیجه گیری براساس متن اتحادیه اروپا هستیم. روسیه.اگر تهران بخواهد مسکو با تغییر متن نهایی مخالفت نمی‌کند.

رادیو فردا:یک مقام آمریکایی: آماده نتیجه‌گیری سریع در مورد متن اتحادیه اروپا برای احیای برجام …