سه کشور اروپایی: ایران از زمان باقی‌مانده برای احیای برجام استفاده کند

سه کشور اروپایی بریتانیا، آلمان و فرانسه در بیانیه‌ای می گویند ایران باید در مورد احیای برجام از زمان باقی‌مانده به‌عنوان یک فرصت بهره ببرد و توافق کند. مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا برای احیای برجام تاکنون به نتیجه نرسیده است.

آنها این بیانیه را روز پنجشنبه، یکروز بعد از نشست بی‌نتیجه مذاکرات احیای برجام در دوحه و پیش از نشست شورای امنیت در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ صادر کردند.

سه کشور اروپایی می‌گویند که شورای امنیت همچنان درگیر تهدید امنیت بین‌المللی ناشی از ادامه تشدید فعالیت‌های هسته‌ای ایران است.

در این بیانیه آمده است که برنامه هسته ای ایران اکنون بیش از هر زمان دیگری پیشرفته‌تر است.

آنها می‌گویند ایران در سه سال گذشته گام‌های بی‌سابقه‌ای برای سرعت بخشیدن به برنامه هسته‌ای خود برداشته است و همچنان به این اقدامات ادامه می‌دهد و برخی از جدی‌ترین گام‌های هسته‌ای ایران در طول دوران مذاکرات احیای برجام برداشته شده است.

آنها از ایران خواستند از این اقدامات عقب بنشیند.

سه کشور اروپایی با اشاره به شلیک اخیر یک راکت در ایران به فضا، می‌گویند که شورای امنیت روز پنجشنبه، در مورد تحولات اساسی برنامه موشکی ایران نیز که با قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا مغایرت دارد بحث خواهد کرد. آنها این اقدامات ایران را تحریک آمیز خوانده و خواستار توقف آنها شده‌ند.

سه کشور اروپایی همچنین گفته‌اند قویا ادامه فعالیت بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه را محکوم می‌کنند و از ایران می‌خواهند که تمام فعالیت‌ها و اشاعه موشک‌های بالستیک را که مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و سایر قطعنامه‌های شورای امنیت است متوقف کند. رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

۱۰ مهر: تجمعات اعتراضی بازنشستگان مخابرات در ۱۴ شهر

۱۰ مهر: تجمعات اعتراضی بازنشستگان مخابرات در ۱۴ شهر.”تا حقمون نگیریم دوشنبه ها همینه” امروز دهم …