کمپین برای آزادی کارگران زندانی: دستگیری بازنشستگان معترض را شدیدا محکوم میکنیم

بنا برگزارشات از روز جمعه ۳۱ تیر ۱۲ نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی در جریان اعتراضاتشان در اهواز علیه فقر و گرانی و حقوقهای ناچیز توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده اند. اسامی سه نفر از آنها رهداری، اکبری بیرگانی و برون است. پیشتر برای سه نفر دیگر از آنها به اسامی ظهرابی ، کامروا و سعیداوی پرونده امنیتی تشکیل شده و آنها پس از بیست روز بازداشت در سلول انفرادی با سپردن وثیقه پانصد میلیونی موقتا آزاد شدند.

همچنین سندیکای نیشکر هفت تپه از بازداشت یکی از بازنشستگان این شرکت به نام حسن طرفیی خبر داده است. او بیش از یک هفته پیش در منزل برادر خود در اهواز توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده است. بعلاوه بهرام گرگان از کارگران بازنشسته مجتمع فولاد خوزستان نیر در یکم مرداد ماه بازداشت شده است و هنوز از اتهامات انتسابی به وی اطلاعی در دست نیست.

بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان اعلام داشته اند که مسئولیت جان این بازنشستگان بازداشت شده که همگی از بیماریهای مختلف رنج می برند به عهده جمهوری اسلامی است و در صورت عدم آزادی فوری بازداشت شدگان، تجمعات اعتراضی خود را به مقابل دادگستری خوزستان در اهواز منتقل خواهند کرد.

در تجمع اعتراضی روز هشتم مرداد ماه بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل این سازمان در اهواز با فریاد کارگر زندانی آزاد باید گردد خواستار آزادی فوری همکارانشان شدند.

بیش از دو ماه است که بازنشستگان تامین اجتماعی در اعتراض به افزایش تحقیر آمیز ۱۰ درصدی حقوقها آنهم در دل سونامی گرانی و گرانی سرسام آور هزینه های زندگی، در اعتراض به سر میبرند. خواست آنها اجرای همسان سازی و افزایش سطح حقوقها به بالای خط فقر هجده میلیونی، درمان و تحصیل رایگان برای همه و داشتن حق مسکن، پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات و آزادی همکاران بازداشتی و پایان دادن به اختلاسهای و دزدی ها و بازگرداندن دیون ۴۲۰ میلیارد تومان دولت به صندوق بازنشستگان است.

اهواز یک کانون داغ اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی است. بازنشستگان با تجمعات و راهپیمایی های اعتراضی خود خصوصا در این شهر بر فضای اعتراضی تاثیر گذاشته اند. بازنشستگان یک بخش رزمنده جامعه هستند و خواستهای آنها خواستهای همه مردم است. کمپین برای آزادی کارگران زندانی (FTN) ضمن حمایت قاطع از خواستها و مبارزات بازنشستگان تامین اجتماعی بر آزادی فوری تمامی کارگران بازنشسته تاکید دارد. کمپین از همه اتحادیه ها و نهادهای کارگری در سطح بین المللی انتظار دارد که سرکوبگری های وحشیانه حکومت اسلامی را محکوم کرده و به حکومت اسلامی فشار بیاورند تا تمام دوازده کارگر بازنشسته زندانی فورا آزاد شوند. کارگران زندنی، معلمان دربند و تمامی زندانیان سیاسی باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

Shahla.daneshfar2@gmail.com

https://free-them-now.com

8 مرداد 1401، 30 ژوئیه 2022

اینرا هم بخوانید

خیزشهای مردمی اطلاعیه شماره ۳۰:تظاهرات شبانه در مناطق تهران و دیگر شهرها آغاز شده است

امشب چهارشنبه ۱۳ مهر تظاهرات و اعتراضات شبانه آغاز شده است. در اعتراضات مردمی در …