تجمع و راهپیمایی کارگران تولی پرسی و شهرداری یاسوج و  دستگیری فرنگیس مظلوم

اطلاعیه خبری:تجمع و راهپیمایی کارگران تولی پرسی و شهرداری یاسوج و  دستگیری فرنگیس مظلوم

– روز سه‌شنبه ۱۱ مردادماه کارگران شرکت تولی پرس برای چندمین بار در اعتراض به عدم پرداخت ۶ ماه حقوق‌شان و خطر بیکار شدن از کار دست به تجمع و راهپیمایی زدند. این کارگران در همین رابطه در سوم مرداد نیز تجمع داشتند. تونی پرس یکی از زیرمجموعه‌های هولدینگ داروگر میباشد و به بهانه مشکلات مالی از اسفند سال گذشته معوقات مزدی کارگران پرداخت نشده است.

– روز ۱۱ مرداد کارگران شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم پرداخت ۶ ماه حقوق و خشمگین از فشار سنگین اقتصادی انبوهی از زباله را جلوی سازمان تامین اجتماعی تخلیه کردند. این کارگران بصورت پیمانی کار میکنند. رسول چراغ سحر مدیر کل استان کهگیلویه و بویر احمد  برای توجیه نپرداختن مزد کارگران میگوید:”شهرداری یاسوج از ما مطالباتی دارد و ما نیز از شهرداری مطالباتی داریم و مشکل پرداخت نشدن مطالبات شهرداری یاسوج به دوره مدیران پیشین تامین اجتماعی مربوط است”. این اعترافی به بلبشو و بساط دزدسالاری در شهرداری هاست و این وسط حقوق کارگران  است که بالا کشیده میشود و با چنین توجیهات بیشرمانه ای سعی میکنند کارگران را سربدوانند. افزایش حقوقها و پرداخت بموقع آن و کوتاه شدن دست پیمانکاران و دائمی شدن قراردادها مطالبات کارگران شهرداری در سطح سراسری است.

– روز ۱۱ مرداد فرنگیس مظلوم، فعال مدنی و مادر سهیل عربی، زندانی سیاسی سابق، پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین جهت تحمل محکومیت ۱۸ ماه حبس، راهی زندان اوین شد. فرنگیس مظلوم یک مادر دادخواه نمونه است. او مادری است که همواره صدای آزادیخواهی و انسانیت بوده است. از جمله در روز جهانی کارگر فرنگیس مظلوم این روز را به همه کارگران و کل جامعه شادباش گفت  و بر آزادی کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی تاکید کرد.  فرنگیس مظلوم یک فعال ثابت قدم جنبش برای آزادی زندانیان سیاسی و علیه اعدام است. این جنبش هر روز قدرتمندتر جلو میرود و با دستگیری فعالین آن فروکش نخواهد کرد. فرنگیس مظلوم باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شود.

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۱ مرداد ۱۴۰۱، ۲ اوت ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی در اردبیل و اهواز

اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی در اشکال مختلف ادامه دارد. روز ۱۵ مرداد بازنشستگان تامین اجتماعی …