وال‌ استریت‌ ژورنال: ایران درخواست خروج سپاه از سازمان‌های تروریستی را کنار گذاشته است 

یورونیوز:روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی اختصاصی مدعی شده که مذاکره کنندگان ایرانی حاضر شده‌اند موضوع خروج سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی را مجموعه درخواست‌های خود کنار بگذارند اما در مقابل همچنان به دریافت تضمین‌های اصولی برای عدم خروج آمریکا از توافق تاکید دارند. 

وال‌استریت ژورنال به نقل از منابع نزدیک به مذاکرات نوشته است که ایران موافقت کرده تقاضای خود برای خروج سپاه از فرست تروریستی ایالات متحده را کنار بگذارد اما همچنان خواستار تضمین‌های قوی‌تری است مبنی بر اینکه واشنگتن دوباره از برجام خارج نخواهد شد و یا تحریم‌ها را دوباره علیه تهران فعال نخواهد کرد.

این منابع همچنین اضافه کرده‌اند که تهران خواستار پایان دادن به تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد پیشینه برنامه هسته‌ای ایران است. در واقع تهران خواسته است تا موضوع پی‌ام‌دی و مطالعات ادعایی از سوی آژانس مختومه اعلام شود. موضوعی که آمریکا و اروپا بارها با آن مخالفت کرده‌اند. 

یک مقام ارشد غربی به وال‌استریت ژورنال گفته است که اگر مذاکرات خوب پیش‌ رود باید تا آخر همین هفته توافقی حاصل شود. این منبع افزوده اگر مذاکره کنندگان به اجماع برسند، سپس از وزرای خارجه خواسته خواهد شد تا برای تایید توافق به وین سفر کنند. 

اینرا هم بخوانید

اسامی ۸۸ نفر از جانباختگان حملات وحشیانه نیروهای سرکوبگر رژیم به مردم در زاهدان

وب سایت محلی حال وحش که اخبارو گزارشات سیستان و بلوچستان را گوشش میدهد، روز …