حمله اسرائیل به غزه؛۹ نفر از جمله یک کودک پنج ساله کشته شدند

به گفته مقام‌های بهداشتی نوار غزه، در جریان حملات روز جمعه ارتش اسرائیل به این منطقه تاکنون دستکم ۹ نفر از جمله یک کودک پنج ساله کشته شده و ۴۴ نفر نیز مجروح شده‌اند.در حملات به شهر غزه، یک ساختمان مسکونی به نام «برج فلسطین» هدف قرار گرفته است و تعدادی از واحدهای مسکونی این ساختمان آسیب دیده‌اند. این منابع می‌گویند در این حمله تعدادی از ساکنین «برج فلسطین» نیز کشته شده‌اند.

اما ریچارد هشت، سخنگوی ارتش اسرائیل به خبرنگاران گفت بر اساس برآورد آنها «حدود ۱۵ شبه‌نظامی» کشته شده‌اند.به گفته این نظامی اسرائیلی، این حملات علیه اعضای گروه جهاد اسلامی انجام شده و ادامه خواهد داشت.او بمباران غزه را «حملات پیشگیرانه» توصیف کرد و گفت یکی از فرماندهان گروه جهاد اسلامی هدف این حملات بوده است.

در بیانیه‌ای که ارتش اسرائیل در روز جمعه صادر کرد آمده است که در «خط مقدم، شرایط ویژه اعلام شده است».همچنین رادیوی ارتش اسرائیل نیز گزارش داد که برخی از نیروهای ذخیره برای خدمت فراخوانده شده‌اند.

یکی از مقام‌های جهاد اسلامی تایید کرد که یکی از فرماندهان ارشد این گروه به نام «تیسیر الجعبری» در این حملات کشته شده است.تیسیر الجعبری از اعضای شورای فرماندهی «سریا القدس» (گروهان‌های قدس) بود که شاخه نظامی گروه جهاد اسلامی محسوب می‌شود. از بی بی سی

اینرا هم بخوانید

آبدانان و سمیرم الگوهای تازه انقلاب

بدنبال قتل بامشاد سلیمانخانی، کسبه شهر آبدانان در استان ایلام در روز ۱۱ خرداد دست …