اختصاص ۱۷ هزار اتوبوس برای انتقال زائران حکومتی اربعین به عراق.

شهریار افندی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه جمهوری اسلامی می گوید: ۱۷ هزار وسیله حمل و نقل برای جابجایی مضحکه اعزام زائران اربعین به عراق پیش‌بینی شده است.

وی مدعی شده با توجه به پیش بینی عبور پنج میلیون زایر اربعین از گذرگاه‌های مرزی، حدود چهار میلیون و ۷۵۰ هزار نفر از این افراد از وسایل حمل و نقل عمومی و از مسیر زمینی عازم عتبات عالیات خواهند شد.وی در ادامه گفته در حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز با استفاده از ناوگان اتوبوس به پایانه‌های مسافری و گذرگاه‌های اربعین منتقل خواهند شد. از فارس

******

خبر سه هفته پیش مرتبط با اربعین حکومتی

تدارکات گسترده جمهوری اسلامی برای مضحکه حکومتی اربعین:۱۵۰ میلیون بطری آب معدنی برای زائران اربعین. نصب آبسردکن در مرز‌ها، دستگاه‌های سیار یخ ساز و وان‌های یخ و….

در حالی که بحران بی آبی در برخی از شهرها و مناطق کشور ادامه دارد و مردم برای تامین آب روزانه مشکل دارند، جمهوری اسلاممی برای مضحکه اربعین حکومتی تدارکات گسترده تامین آب و یخ و .. .دیده است

در هیمن رابطه حسن پلارک مشاور ستاد مرکزی اربعین از انبار کردن بیش از ۱۵۰ میلیون بطری آب معدنی برای زائران در ایام اربعین خبر داد.

خبرگزاری صدا و سیما، حسن پلارک در گفتگوی ویژه قرآنی اظهار داشت:” با توجه به گرمای هوا تامین آب، یخ و برق در موکب‌ها حائز اهمیت است. وی افزود: این بطری‌های آب به همت خیران برای توزیع در مرز‌های شلمچه، چزابه، مهران و خسروی تامین و انبار شدند”.

پلارک گفت: با همکاری وزارت نیرو که انصافاً جهادی پای کار آمده اند آب پایدار به مرز‌ها رسیدکه با کمبود آب مواجه نشویم یعنی مخازن ذخیره آب را در مرز‌ها ایجاد کردند که به اندازه کافی آب ذخیره شده باشد و برق پایدار هم به منظور روشن ماندن کولر‌های موکب‌ها، مه پاش‌ها و پنکه هابه مرز‌ها رسیده است.

تعداد زیادی آبسردکن هم در مرز‌ها نصب کردیم که این آبسردکن‌ها در جا‌های مختلف نصب شده است تا دائم آب سرد در اختیار زائر باشد. وی ادامه داد: مضاف بر این بیش از ۱۵۰ میلیون بطری آب بسته بندی را در نظر گرفتیم که در مرز‌ها انبار شده تا میان موکب‌ها و دستگاه‌های توزیع کننده در ایام اربعین تقسیم می‌شود یعنی اگر ۵ میلیون زائر داشته باشیم به هر زائر ۳۰ بطری آب تعلق می‌گیرد.

پلارک از به بکار گیری دستگاه‌های سیار یخ ساز در ایام اربعین نیز خبر داد و بر ضرورت ایجاد تونل‌های سرد و وان‌های یخ در موکب‌ها تاکید کرد. حدوداً سه تا چهار هزار دستگاه خودرو؛ بار موکب‌ها را به عراق منتقل می‌کنند. موضوع امنیت یکی از وظایفی ست که دولت عراق و حشدالشعبی تامین می‌کنند.

اینرا هم بخوانید

۱۰ مهر: تجمعات اعتراضی بازنشستگان مخابرات در ۱۴ شهر

۱۰ مهر: تجمعات اعتراضی بازنشستگان مخابرات در ۱۴ شهر.”تا حقمون نگیریم دوشنبه ها همینه” امروز دهم …