رهبر حزب کمونیست فرانسه همگان را به شرکت در راهپیمایی همبستگی با مبارزات زنان ایران علیه استبداد مذهبی در این کشور فراخواند.

فابین روسل، رهبر حزب کمونیست فرانسه، در گفتگو با رادیو بین المللی فرانسه ضمن محکوم کردن قتل مهسا امینی توسط پلیس گشت ارشاد جمهوری اسلامی، همگان را به شرکت در یک راهپیمایی همبستگی با مبارزات زنان ایران علیه استبداد مذهبی در این کشور فراخواند.این راهپیمایی شنبه بیست و چهار سپتامبر ساعت سه بعد از ظهر در “میدان ایتالی” پاریس برگزار می شود.

رهبر حزب کمونیست فرانسه مبارزۀ زنان ایران را علیه حجاب اجباری،اسلامگرایی و تحجر جمهوری اسلامی استثنایی و تحسین برانگیز خواند. او تمام رهبران و احزاب فرانسه را به حمایت صریح و  روشن از جنبش زنان ایران فراخواند و افزود : متاسفانه پایتخت های کشورهای اروپایی حمایت لازم را از جنبش زنان و مردان ایران برای رهایی از ستم تاریک اندیشی و استبداد دینی در این کشور اعلام نمی کنند.

رهبر حزب کمونیست فرانسه جنبش جاری جوانان ایران را بی سابقه و منحصربفرد خواند و افزود که زنان ایران با سوزندان روسری های خود در ملاء عام اراده و تمایل خود را برای رهایی از ستم دیکتاتوری مذهبی اعلام می کنند و در نتیجه حمایت از آنان ضرورتی انکارناپذیر است.   از رادیو فرانسه

اینرا هم بخوانید

آمریکا شرکت ابرآروان و دو مدیر آن را در رابطه با سانسور اینترنت تحریم کرد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ١٢ خرداد از تحریم شرکت فناوری …