نیروهای رژیم طالبان تجمع زنان افغان در حمایت از اعتراضات مردم ایران مقابل سفارت رژیم در کابل را برهم زدند

گروهی از زنان افغان با تجمع مقابل سفارت جمهوری اسلامی در کابل شعار “زن، زندگی، آزادی” را سر داده و از اعتراضات سراسری در ایران حمایت کردند. طالبان با شلیک تیر هوایی تظاهرات را سرکوب و معترضان را متفرق کردند.

رژیم تروزیستی طالبان روز پنج‌شنبه هفتم مهر (۲۹ سپتامبر) با شلیک تیر هوایی از تظاهرات گروهی از زنان در کابل در حمایت از زنان ایرانی و اعتراض به مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد جلوگیری کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه گروهی حدودا ۲۵ نفره از زنان افغان پیش از آنکه با شلیک تیرهوایی از سوی طالبان متفرق شوند، با تجمع مقابل سفارت ایران در کابل شعار “زن، زندگی، آزادی” سر دادند. زنان افغان پلاکاردهایی را به دست داشتند که روی آن شعارهایی نظیر “ایران برخاست، حالا نوبت ماست” و “از کابل تا ایران، نه بر دیکتاتوری” نوشته شده بود.

نیروهای طالبان سریعا پلاکاردها و بنرهای تظاهرکنندگان را جمع‌آوری و آنها را مقابل تظاهرکنندگان پاره کردند. آنها همچنین به برخی خبرنگاران دستور دادند تا فیلم‌های ضبط شده از این تجمع را پاک کنند.یکی از زنان معترض که به دلایل امنیتی نام خود را فاش نکرده به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما باید به دولت‌های وحشت و ترور خاتمه دهیم.» به گفته این زن معترض افغان “مردم اینجا نیز از جنایات طالبان خسته‌شده‌اند. ما مطمئنیم روزی مردم ما نیز مانند مردم ایران قیام خواهند کرد”.یکی از برگزارکنندگان این تظاهرات نیز که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری فرانسه گفت این اقدام اعتراضی “برای نشان دادن حمایت و همبستگی ما با مردم ایران و زنان قربانی طالبان در افغانستان بوده است”.

اینرا هم بخوانید

دومین جلسه دادگاه محمد صالح نیکبخت، وکیل خانواده مهسا امینی برگزار شد

دومین جلسه دادگاه محمد صالح نیکبخت، وکیل خانواده مهسا امینی، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه …