طوماری با بیش از ۱۰ هزار امضا در بریتانیا: به افراد مرتبط با رژیم ایران ویزا ندهید

طوماری با بیش از ۱۰ هزار امضا در سایت پارلمان بریتانیا ثبت شده که از دولت این کشور می‌خواهد صدور و تمدید ویزای «افراد مرتبط با رژیم ایران» را فورا متوقف کند؛ تعداد امضاکنندگان این تومار در حال افزایش است.

این تومار که در واکنش به اعتراضات اخیر در ایران راه اندازی شده، همچنین از بریتانیا می‌خواهد «هر گونه مذاکره با رژیم ایران» را تا حل شدن مسئله حقوق بشر متوقف کنند.

لینک طومار

https://petition.parliament.uk/petitions/623572

قدرت‌های جهانی از جمله بریتانیا هم‌چنان تلاش می‌کنند برای احیای توافق هسته‌ای (برجام)، زمینه توافق ایران و آمریکا را از طریق مذاکرات غیرمستقیم فراهم کنند، هر چند که این گفت‌وگوها از مدتی پیش به دلیل اختلافات دو طرف پیشرفتی نداشته است.

طوماری که خطاب به دولت بریتانیا منتشر شده، می‌گوید «اعتراضات جاری در ایران برای موفقیت نیازمند حمایت قدرت‌های جهانی است. از زمان آغاز اعتراض‌ها اینترنت مسدود شده، معترضان بر اساس گزارش‌ها مورد حمله قرار گرفته و کشته شده‌اند و بسیاری دستگیر شده‌اند.»نویسندگان این متن هشدار داده‌اند که در این شرایط کاهش تحریم‌ها علیه حکومت ایران پولی را در اختیار آنها می‌گذارد که «ما نمی‌خواهیم به دست آنها برسد».

این تومار همچنین گفته است «مقام‌هایی که با منافع رژیم ایران در ارتباط هستند» نباید در بریتانیا باشند.

اگر تعداد امضاهای طوماری که در سایت پارلمان بریتانیا ثبت شده به ۱۰ هزار برسد-که رسیده- دولت بریتانیا به آن واکنش نشان می‌دهد.در صورت رسیدن امضاها به صد هزار موضوع می‌تواند در جلسه پارلمان مطرح شود.تنها شهروندان و ساکنان بریتانیا می‌توانند این تومارها را امضا کنند.بی بی سی

اینرا هم بخوانید

مجازات «تغییر محل تحصیل»از بیشترین احکام کمیته‌های انضباطی برای دانشجویان بود

گزارش «شبکه شرق» از مجازات «تغییر محل تحصیل» که پس از حوادث ۱۴۰۱ یکی از …