خیزشهای مردمی اطلاعیه شماره ۳۹:۱۶ مهر : انجام تظاهرات در صبح و شب در ۳۰ شهر و دهها دانشگاه

در تهران تظاهرات و تجمعات که از صبح امروز شروع شده بود شب نیز ادامه یافت. شمار زیادی از مردم به خیابانها آمده و تجمعات بزرگی را در خیابانهای مختلف شهر برپا کردند. از جمله در خیابان شریعتی، تهرانپارس، بلوار ابوذر، ولیعصر، پونک، فلاح، هاشمی، سه راه آذری، قلعه حسن خان، قدس، منوچهری، نازی آباد تجمعات و تظاهرات و شعار دادن برقرار بود. در بسیاری از محلات از جمله در نازی آباد ، بلوار ابوذر، سعادت آباد و تهران پارس  مردم کنترل محله را در دست داشتند و اجازه ورود به سرکوبگران نمیدادند. در نازی آباد مردم با حمله به نیروهای سرکوب آنها را فراری دادند. در خیابان هاشمی نیز مردم درگیری سختی با نیروهای سرکوب حکومت داشتند.

در جوانرود، سنندج، سقز، و مهاباد امروز اعتصاب عمومی بود و در شب نیز مردم محلات را در کنترل خود داشتند. در سنندج نیز از صبح امروز جنگ و گریز جریان داشت و مردم نیروهای سرکوب را فراری دادند و اکثر نقاط شهراز جمله خیابان استانداری، خیابان ژاندارمری، سه راه ادب، ششم بهمن، میدان مادر، شهرک نایسر، میدان محمدی، بلوار کردستان، ترمینال تهران، قشلاق، ترمینال سقز، شهرک بعثت،‌ خیابان فرح، خیابان بعث، محله غفور  از کنترل نیروهای رژیم خارج شد. در این شهر مردم با خشم و نفرت نمادهای حکومت اسلامی را در هرکجا که میدیدند از بین میبردند. مردم همچنین  ورودی همدان به سنندج را بستند.  

در سقز مناطق مختلف شهر از جمله کریم‌ آباد در کنترل مردم است. در بوکان مردم برای مقابله با سرکوبگران سنگربندی کرده اند و اکثر خیابانهای شهر در کنترل مردم است. در پیرانشهر مردم بسیاری به خیابان آمده و محلاتی را به کنترل در آورده اند. در کامیاران مردم  به خیابان آمده و شهر سراپا در تظاهرات و اعتراض است. در جوانرود سرکوبگران به سوی مردم شلیک میکردند و مردم خشمگین سرکوبگران را از محلات بیرون رانده و  اکثر نقاط را تحت کنترل خود گرفتند.

 در شیراز نیز در محلات مختلف مردم از جمله تاچارا به خیابان آمده بودند. در بجنورد مردم پاسگاه پلیس را آتش زدند. در کاشان، رفسنجان، گرگان، اصفهان، شاهین شهر و بجنورد نیز امشب مردم به خیابان آمدند و تظاهرات کردند. دانشجویان دانشگاه گرگان نیز دست به تظاهرات در خیابانها زدند و دانش آموزان دبیرستانی نیز به خیابان آمده و شعار زن، زندگی، آزادی سر دادند.  در فردیس کرج خیابانها را مردم به کنترل در آورده و شعار های ضد حکومت از جمله شعار توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه سر دادند. در گلشهر کرج نیز جمعیت زیادی به خیابان آمدند.  در اراک امروز مردم بسیاری به خیابان آمدند و اعتراضات شبانه ادامه داشت در بسیاری از محلات مردم کنترل را از دست سرکوبگران خارج کردند.  

امروز در بسیاری از شهرها مدارس و بازار و محیط های کار تعطیل بود.در شهرهای کردستان اعتصاب عمومی و تظاهرات با هم جریان داشت. بکارگرفتن اعتصاب همراه با تظاهرات قدرت مردم را افزایش میدهد.

نابود باد حکومت اسلامی

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۶ مهر ۱۴۰۱، ۸  اکتبر ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

اعتصاب کارکنان و کارگران پتروشیمی آبادان

چهارشنبه ۱۲ مهر ۴۰۲،کارکنان پتروشیمی آبادان، کارگران قراردادی و اورهال در پی عدم پرداخت حقوق …