وزیرخارجه آلمان :” حکومت ایران در سمت اشتباه تاریخ ایستاده است”!

آنالنا بربوک، وزیر خارجه المان عمکرد جمهوری اسلامی در برخورد با معترضان را بار دیگر مورد انتقاد قرار داد. به گفته او این رفتار و عمکرد نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی در “سمت اشتباه تاریخ” ایستاده است.

وزیر خارجه آلمان روز یکشنبه ۱۷ مهر (۹ اکتبر) در گفت‌وگو با نشریه “بیلد آم زونتاگ” اعلام کرد که تحریم‌هایی جدید علیه جموری اسلامی در راه است.

آنالنا بربوک با انتقاد دوباره از جمهوری اسلامی تصریح کرد: «کسی که زنان و دختران را در خیابان به باد کتک می‌گیرد، انسان‌هایی را که چیزی جز آزادی نمی‌خواهند، می‌رباید و خودسرانه بازداشت و به مرگ محکوم می‌کند، در سمت اشتباه تاریخ ایستاده است.»

او افزود: «ما کاری خواهیم کرد که اتحادیه اروپا مسئولان این سرکوب‌های وحشیانه را با ممنوعیت سفر و همچنین مسدود کردن دارایی‌هایشان تحریم کند.»وزیر خارجه آلمان همچنین تأکید کرد: «ما خطاب به مردم ایران می‌گوییم: ما طرف شما ایستاده‌ایم.»

به گفته بربوک “فریاد مردمی که خواهان آزادی و حق انتخاب هستند، آنقدر بلند است که گوش‌ها را کر می‌کند، تنها دولت ایران است که این فریادها را نمی‌شنود”.بربوک که به حزب سبزهای آلمان تعلق دارد، تصریح کرد: «حمایت و همبستگی ما همچنان ادامه خواهد داشت.»

حزب دموکرات‌های آزاد آلمان نیز که در کنار سبزها و حزب سوسیال دموکرات تشکیل‌دهنده دولت ائتلافی در این کشور است نیز خواستار تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی شده است.

به گزارش نشریه بیلد آم زونتاگ این حزب خوهان آن است که آلمان در صورت لزوم حتی بدون اتحادیه اروپا اقدام به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران بکند.دویچه وله

اینرا هم بخوانید

کمبود معلم:گزینش آموزش و پرورش پذیرفته شدگان را رد صلاحیت می کند!۲۳ هزار کلاس درس بدون معلم

مدارس بدون معلم مانده اند، گزینش آموزش و پرورش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را رد …