فردا پنجشنبه گردهمایی وزیران خارجه زن جهان در حمایت از مردم ایران

وزیر خارجه کانادا می‌گوید که وزیران خارجه زن جهان این هفته گردهم می‌آیند تا در مورد اعتراضات جاری در ایران بحث و تبادل نظر کنند.

ملانی جولی در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه منتشر کرد، اظهار داشت: «من و همتایانم پیام روشنی خواهیم فرستاد: رژیم ایران باید به همه اشکال خشونت و آزار و اذیت مردم ایران، شامل تهاجم وحشیانه آن بالاخص به زنان پایان دهد».

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه کانادا و همتایان او قرار است روز پنجشنبه به میزبانی این کشور در یک جلسه مجازی شرکت کنند. اعتراضات در ایران در واکنش به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد وارد دومین ماه خود شده است.

خانم جولی در ادامه افزود: «کانادا در کنار ایرانیان شجاع که برای حقوق انسانی خود مبارزه می‌کنند و برای مادران، خواهران، همسران و دختران‌شان ایستادگی می‌کنند، می‌ایستد».

دفتر وی می‌گوید که در این جلسه مجازی، همتایان وزیر خارجه کانادا به سخنان زنان فعال ایرانی گوش خواهند داد و وضعیت حقوق زنان و بشر در ایران را مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌دهند.

در این بیانیه آمده که جلسه یاد شده این فرصت را در اختیار وزیران خارجه زن جهان خواهد گذاشت تا تلاش‌های خود را هماهنگ کرده و «راه‌ها برای افزایش حمایت دسته‌جمعی از مردم ایران» را بررسی کنند.

کانادا همراه با ایالات متحده و اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه برخی مقامات جمهوری اسلامی که در سرکوب معترضان و نقض حقوق بشر دست دارند وضع کرده‌اند.

اینرا هم بخوانید

تکرار یک جنایت اینبار علیه یک دانش‌آموز بدون حجاب در‌ متروی تهران

خبر تکمیلینام دختر دانش آموزی که به کما رفته و در بیمارستان فجر نیروی هوایی …