خبرگزاری فارس اذعان کرد مأموران در جوانرود با سلاح جنگی تیراندازی کرده‌اند

درحالی‌که ویدئوهای بسیاری از تیراندازی نیروهای حکومتی به مردم در روزهای ۲۹ و ۳۰ آبان در شهر جوانرود منتشر شده است، یک خبرگزاری نزدیک به سپاه ضمن اذعان به تیراندازی مأموران ادعا کرد این اقدام برای «حفاظت از ناحیه مقاومت و تیپ نیروی زمینی سپاه» انجام شده است.

فارس شامگاه دوشنبه ۳۰ آبان در گزارش خود از سرکوب اعتراضات در جوانرود مدعی شد در درگیری‌های شامگاه ۲۹ آبان نیروهای حکومتی «از سلاح جنگی استفاده نکرده‌اند» اما روز بعد برای مقابله با کسانی که این خبرگزاری آنان را «تجزیه‌طلب» می‌خواند، مأموران «مجبور به شلیک به مهاجمین» شده‌اند.بر اثر این تیراندازی پنج نفر کشته و چندین نفر زخمی شده‌اند، این در حالی است که برخی منابع خبری از جمله «هه‌نگاو» از «به رگبار بستن مردم توسط نیروهای حکومتی» در جوانرود هنگام بازگشت آنان از مراسم خاکسپاری دو کشته‌شده اعتراضات شب قبل خبر داده‌اند.

بر اساس این گزارش، روز گذشته دست‌کم پنج شهروند «به نام‌های اسماعیل گل‌عنبر، مسعود تیموری، تحسین میری، جوهر فتاحی و جمال اعظمی با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی» کشته شدند.

روز ۳۰ آبان «بیش از یکصد نفر» از مردم نیز بر اثر تیراندازی مأموران حکومتی زخمی شده‌اند و مراکز درمانی شهرهای جوانرود در استان کرمانشاه و مهاباد در استان آذربایجان غربی با کمبود خون و دارو و امکانات پزشکی برای رسیدگی به مجروحان مواجه شده‌اند.این در حالی است که گزارش‌های تأییدنشده از ربوده‌شدن شماری از زخمی‌ها توسط نیروهای امنیتی نیز حکایت دارد. برگرفته از فارس و رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

حمله هوایی آمریکا به مواضع گروه‌های وابسته به سپاه در سوریه

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دستور جو بایدن، …