بیانیه جمعی از فرهنگیان بانه در ارتباط با اعتراضات اخیر

جمعی از فرهنگیان بانه در بیانیه‌ای درباره حوادث اخیر، تاکید کرده‌اند که مردم با صبوری به مسئولان فرصت داده‌اند تا مشکلات را حل کنند اما مسئولان تنها به فکر خود و اطرافیانشان بوده‌اند.

آنها در ادامه این بیانیه آورده‌اند که مردم خیابان را برای بیان مطالباتشان برگزیده‌اند اما حاکمیت هنوز صدای آنها را نشنیده است.

جمعی از فرهنگیان بانه مطالبات خود را در این بیانیه مطرح کرده و خواستار توقف سرکوب و خشونت‌ها، حفظ حرمت اماکن آموزشی و تربیتی شده‌اند.

آنها ادامه داده‌اند: «نیروهای نظامی و انتظامی که برابر نص صریح قانون، در هیچ شرایطی حق ورود به اماکن آموزشی و تربیتی را ندارند.»

جمعی از فرهنگیان بانه همچنین خواستار آزادی بی‌قیدوشرط زندانیان تمامی حوادث اخیر بویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و معلمان و عدم تعقیب مجروحین و بازداشت شدگان و پرهیز از پرونده‌سازی کیفری برای آنان شده‌اند.

در ادامه این بیانه بر «جلوگیری از اقدامات افراد نقابدار و خودسر که باعث و بانی خشونت و ناامنی در جامعه شده و هرازچند گاهی اموال عمومی و خصوصی را تخریب و نابود کرده‌اند»‌ تاکید شده است.

این فرهنگیان همچنین خواستار شناسایی افراد و مسببان کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم و بی‌دفاع و دادگاهی کردن و پیگیری قضایی آنان شده‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود که به رسالت واقعی خود عمل کرده و از وضعیت منفعلانه خارج شوند.جمعی از فرهنگیان بانه از همکاران و عوامل اجرایی مدارس درخواست کرده‌اند « «امنیت و آرامش و سلامت روحی و روانی دانش‌آموزان و اولیا به مثابه امانتی گرانقدر در نزد آنان را حفظ کنند.»بی بی سی

اینرا هم بخوانید

مجازات «تغییر محل تحصیل»از بیشترین احکام کمیته‌های انضباطی برای دانشجویان بود

گزارش «شبکه شرق» از مجازات «تغییر محل تحصیل» که پس از حوادث ۱۴۰۱ یکی از …