سرنوشت نامعلوم ده‌ها تن از معترضان بازداشت‌شده در شهر سرابله ایلام

سرنوشت نامعلوم ده‌ها تن از معترضان بازداشت‌شده در شهر سرابله ایلام

وبسایت حقوق بشری هه‌نگاو و شبکه حقوق بشر کردستان از سرنوشت نامعلوم ده‌ها تن از معترضان بازداشت شده در شهر سرابله استان ایلام و «ربوده شدن بیش از ۲۲ تن» از معترضان در این شهر به دست نیروهای امنیتی گزارش دادند.

بر اساس این گزارش‌ها، پس از اعتراضات خیابانی گسترده در شهر سرابله در روزهای ۲۴ تا ۲۶ آبان ماه، همزمان با سالگرد کشته شدگان اعتراضات آبان ۹۸، نیروهای اداره اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران استان ایلام اقدام به بازداشت ده‌ها شهروند کرد در شهر سرابله کرده و آنها را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند.

شبکه حقوق بشر کردستان اسامی ۲۲ تن از معترضان بازداشت شده در شهر سرابله را منتشر کرد که شامل جواد فریادیان، هیوا حجتی، علی جمشیدزاده، مجتبی صادقی، ایوب سید محمدی، مهرداد قیصربیگی، جواد مومنی، صدرا ماهیگیر، یونس نعمتی، آرش فریادی، اشکان صادقی، شیرزاد ماهیگیر، مبین ماهیگیر، روح الله صادقی، محمد گراوند، آرمین غفوریان، رامتین غفوریان، ایوب گراوند، وحید غلامی، محمدرضا فریادیان، امیرحسین نونهال و سامان آیین است.

این گزارش می‌گوید، دست‌کم یکی از افراد بازداشت شده در سرابله به نام جواد فریادیان به «محاربه» متهم شده است.

شبکه حقوق بشر کردستان تاکید کرد که با وجود مراجعه و پیگیری خانواده‌‎های بازداشت‌شدگان به دادگاه‌ها و نهادهای امنیتی در شهرهای سرابله و ایلام، «تاکنون هیچ اطلاعی از سرنوشت این افراد به دست نیامده است.»

اینرا هم بخوانید

فیلمهایی از وضعیت دردناک مردم زلزله زده خوی در برف و سرمای شدید. مردم بشدت معترضد. حکومت فقط وعده داده و….

وضعیت دردناک مردم زلزله زده. مردم بشدت عصابی و معترضند. حکومت فقط وعده داده در …