جلوی محاکمه ۱۰ کودک را باید گرفت

کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان روز سه شنبه ۸ آذر در تویتی اعلام کرد فردا چهارشنبه ۹ آذر، ۱۰ کودک زیر ۱۸ سال به “اتهامات محاربه، افساد فی‌الارض و قتل” در شعبه یک دادگاه کرج محاکمه خواهند شد. این کودکان از داشتن وکیل تعیینی محروم بوده و قرار است افرادی بعنوان وکیل مورد تایید قوه قضاییه وکلای آنها باشند.

عده ای جانی و قاتل در یک سیستم قضایی که کارش فقط و فقط جنایت است، صدور حکم شلاق و شکنجه و زندان و اعدام است، قرار است ده کودک را محاکمه کند. دهها کودک را دردو ماه و نیم گذشته به قتل رسانده اند، تعداد زیادی کودک را به زندان انداخته اند و حالا قرار است تعدادی از آنها را محاکمه کنند.

رژیمی که در همه عرصه ها طبق اقرار فرماندهان رده بالای حکومت شکست خورده، ظاهرا زورش به بچه مدرسه ها رسیده است. نفس خبر محاکمه تعدادی دانش آموز باید کل جامعه را به حرکت درآورد. جانیان به این کودکان حکم محاربه هم داده اند.

در مقابل حکومت درمانده اسلامی این توان را داریم که مانع محاکمه کودکانمان شویم و بیدادگاههایشان را بر سرشان خراب کنیم. از معلمان و تشکل هایشان، کارگران و بازنشستگان و تشکل هایشان، چهره های شناخته شده ورزشی و هنری متعهد و مردمی، از نویسندگان و وکلا و سایر بخش های جامعه انتظار میرود بلافاصله نسبت به این مساله عکس العمل نشان دهند،

جانیان حاکم را محکوم کنند، فراخوان تجمع و اعتراض بدهند و در کنار خانواده های این کودکان به حرکت درآیند. از تجمع در مقابل بیدادگاه رژیم در کرج و در مقابل زندانها و دیگر ارگانهای حکومت تجمع کنیم و خواهان آزادی فوری کودکانمان بشویم. میتوانیم و باید کاری کنیم که قاتلان حاکم به غلط کردن بیفتند. میتوانیم و باید با تمام قوا به حرکت درآییم.

اینرا هم بخوانید

فیلمهایی از وضعیت دردناک مردم زلزله زده خوی در برف و سرمای شدید. مردم بشدت معترضد. حکومت فقط وعده داده و….

وضعیت دردناک مردم زلزله زده. مردم بشدت عصابی و معترضند. حکومت فقط وعده داده در …