جلوگیری از ورود ۷ کارگر معترض«مجتمع فولاد گیلان» به کارخانه

۷ نفر از کارگران مجتمع فولاد گیلان واقع در شهرک صنعتی رشت به دلیل پیگیری مطالبات خود توسط کارفرما تعلیق شده و اجازه ورود به کارخانه را ندارند. بر اساس گزارش ایلنا ؛ کارگران می گویند نسبت به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل، دستمزد حداقلی و اضافه‌کار، مسکوت ماندن برخی مزایا وحذف برخی دیگر بارها اعتراض کرده‌ایم تا به حق و حقوق خود برسیم. به همین دلیل چهارشنبه هفته گذشته دست به اعتراض زدیم که در نتیجه آن کارفرما اقدام به تعلیق کار هفت نفر از همکاران‌مان کرد.ن‌ها با بیان اینکه کارفرما با این استدلال که این ۷ کارگر اعتراضات را هدایت می‌کنند، از ورود آن‌ها به کارخانه ممانعت کرده است، گفتند: سوابق کاری این تعداد کارگر ۵ تا ۱۵ سال است و همگی نگران وضعیت شغلی و معیشتی خود هستند.

یکی از کارگران این کارخانه می گوید همه کارگران این واحد در اعتراضات دو ماه گذشته نقش کلیدی داشتند بنابراین اگر کارفرما قصد اخراج دارد باید همه کارگران را اخراج کند.

نوید سیار ثابت (قائم‌مقام مدیرعامل مجتمع فولاد گیلان) با تایید تعلیق کاری هفت کارگر در این واحد تولیدی به ایلنا گفت: این اتفاق به دنبال اعتراضات هفته گذشته کارگران در این مجتمع تولیدی رخ داد و ۷ کارگر مربوطه به نحوی عاملی برای توقف فعالیت خطوط تولیدی مجتمع شدند.

اینرا هم بخوانید

فیلمهایی از وضعیت دردناک مردم زلزله زده خوی در برف و سرمای شدید. مردم بشدت معترضد. حکومت فقط وعده داده و….

وضعیت دردناک مردم زلزله زده. مردم بشدت عصابی و معترضند. حکومت فقط وعده داده در …