خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۸۸: اعتصابات در سراسر کشور

اعتصاب بازار و کسبه در سراسر کشور، رانندگان کامیون و کامیونداران سراسر کشور، کارگران پایانه ها و مخازن پتروشیمی ماهشهر، پتروشیمی سنندج، سیتی سنتر سپاهان شهر اصفهان، سیمان اصفهان، آّلومینیوم المهدی بندرعباس

امروز یک روز تاریخی در انقلاب زن زندگی آزادی است. در اولین روز از فراخوان مردمی برای اعتراضات سراسری امروز در یک اقدام متحدانه کسبه و مغازه داران بازار در شهرهای مختلف در سراسر کشور دست به اعتصاب زدند.  شهرها و مناطقی که تا کنون گزارش تعطیلی بازار در آنها رسانه ای شده است عبارتند از: تهران بازار بزرگ ، بازار دروازه شمیران، چراغ برق ، باغ سپهسالار، سعدی، عبدل آباد، و بازار در محلات دیگری  از شهر و نیز در اصفهان، همدان، شاهین شهر، زرین دشت، اهواز، کرمانشاه، اشنویه، شهرکرد، پاوه، شیراز ، سبزوار، کرج، شهرک اندیشه کرج، فردیس کرج، گوهردشت، تبریز، شهرهای مختلف استان کرمان،  دهگلان، بانه، ارومیه، سقز، بندرانزلی، اردبیل، لاهیجان، کامیاران، بندرعباس، رشت، روانسر، بازارچه زرقان، مهاباد، اراک، شهریار، دزفول، بجنورد، گناوه، چابهار، نجف آباد، جم، بوشهر، دیواندره، مرودشت، نوبندیان دشتیاری، جوانرود، سرابله، کازرون، سنندج، کوزران، مریوان، مشهد، اوز، بهبهان، کنگاور، گیلانغرب، قروه، یزدانشهر، گرمسار، فولاد شهر، بوکان، ارومیه، شهرک صنعتی رضوانشهر، کانی‌دیار. در بسیاری از این شهرها مغازه ها یکپارچه تعطیل هستند. در تهران مغازه‌داران لوازم یدکی ماشین سنگین دست از کار کشیده و به خیابان آمده و شعار اتحاد و همبستگی سر میدهند.

در این روز همچنین نیروهای پیمانکاری شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر برای دومین روز دست به اعتصاب زدند. این کارگران بر ادامه اعتصاب خود تا رسیدن به مطالباتشان در زمینه حقوق تاکید کرده اند. در همین رابطه امروز کارگران “سیتی سنتر” در سپاهان شهر اصفهان، سیمان دیزیچه در اصفهان و کارگران آلومینیوم المهدی بندرعباس نیز دست به اعتصاب زدند. در سنندج نیز کارگران پتروشیمی  اعتصاب کردند.  از سوی دیگر اعتصاب رانندگان کامیون و کامیونداران ادامه دارد و از جمله امروز کامیون داران و رانندگان در پایانه سنندج در اعتصاب بودند. به مناسبت این روز شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان نیز اعلام همبستگی کرد و بنا بر خبرها در بسیاری جاها دانش آموزان به مدرسه نرفته اند و مدارس در اعتصابند.  

دانشجویان از جمله فراخوان دهندگان اعتراضات سراسری امروز و پانزدهم و شانزدهم آذر هستند و امروز دانشگاههای مختلف از جمله دانشجویان دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و هرمزگان خبر اعتصاب خود را رسانه ای کردند. همچنین دانشجویان دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه سنندج امروز دست به تجمع زدند و شعارهای اعتراضی سر دادند. دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه علامه نیز در اعتراض به تفکیک جنسیتی در سلف، دختر و پسر غذای خود را در حیاط دانشکده در کنار هم صرف کردند.

از سوی دیگر اعتراضات خیابانی از آغاز صبح امروز شروع شده است. در تهران  دانش آموزان یکی از مدارس به خیابان آمدند و ترانه انقلابی “برای” را همخوانی کردند. در ایستگاه متروی خواجه عبدالله تهران مردم شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند و در خیابان چراغ برق مردم به خیابان آمده و شعار دادند:” این آخرین پیامه  هدف کل نظامه”، “این همه لشگر آمده به جنگ رهبر آمده”، “مرگ بر دیکتاتور”، و “مرگ بر خامنه‌ای”. در مریوان نیز مردم به خیابان آمده و با روشن کردن آتش راهبندان کرده اند.

بدین ترتیب امروز یکی دیگر از روزهای تاریخی و حماسی انقلاب در ایران رقم خورد. هم اکنون بنرهای فراخوان های اعتراضی برای فردا و شانزدهم آذر در همه شهرها نصب شده و مردم متحدانه در مقابل سرکوبگریهای حکومت ایستاده و با عزم استوار میروند تا بساط جهنمی جمهوری اسلامی را جارو کنند. آزادی تمامی دستگیر شدگان فرمان فوری انقلاب مردم است و آنرا با قدرت انقلاب به حکومت منفور اسلامی تحمیل خواهیم کرد. زنده باد انقلاب زن، زندگی، آزادی!

نابود باد حکومت اسلامی!

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۴ آذر ۱۴۰۱، ۵ دسامبر ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

فیلمهایی از وضعیت دردناک مردم زلزله زده خوی در برف و سرمای شدید. مردم بشدت معترضد. حکومت فقط وعده داده و….

وضعیت دردناک مردم زلزله زده. مردم بشدت عصابی و معترضند. حکومت فقط وعده داده در …