مجله ‘ووگ’ طی مراسمی از مبارزات و شجاعت زنان در ایران قدردانی کرد و همچنین از پنج زن فعال ایرانی از جمله شیوا محبوبی، مهسا علیمردانی، شادی صدر، رکسانا وطن دوست و الیکا آشوری به این مراسم دعوت شده بودند

https://www.facebook.com/100000042287961/videos/pcb.6234117259932955/1118144785522388ویدئو و

عکس و متن ترجمه شده.
در این برنامه ملالا یوسف زای سخنرانان را معرفی کرد و در مورد سرکوب در ایران نیز صحبت کرد.
یکشنبه ۴ دسامبر مجله ‘ ووگ’ از پنج زن فعال ایرانی از جمله شیوا محبوبی سخنگوی کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی دعوت کرده بود که در مراسم ووگ شرکت کنند. اسامی زنان دیگر : مهسا علیمردانی، شادی صدر، رکسانا وطن دوست، الیکا آشوری . ووگ از طریق دعوت از این پنج زن از مبارزات و شجاعت زنان در ایران قدردانی کرد. این مراسم به دلیل حضور سلبرتیها و جایگاه مجله ووگ خیلی مهم بود چون صدای اعتراضات مردم در سطح وسیعتری شنیده میشد. هر پنج نفر صحبتهای کوتاهی ایراد کردند و در آخر شعار زن، زندگی، آزادی را به انگلیسی و فارسی و کردی گفته و تکه ای از موهایشان را در همبستگی با زنان قیچی کردند. شیوا محبوبی در صحبت کوتاهی که داشت به اعتراض مردم و زندانیان سیاسی اشاره کرد.


متن انگلیسی و ترجمه متن به فارسی:
” همین الان که با شما صحبت میکنم تعداد زیادی از جوانان در ایران هستند که مانند مهسا امینی ربوده شده، دستگیر و شکنجه شده اند. از جمله اینها زن جوانی به اسم آرمیتا عباسی که ربوده شده و بارها مورد تجاوز قرار گرفته است. ما حتی نمی‌دانیم او کجاست. بیش از ۶۰ کودک به دست رژیم اسلامی به قتل رسیده است. از جمله کودک ۹ ساله کیان پورفلک و کودک ۷ ساله هستی نارویی.
دهها هزار نفر از جمله کودکان در زندان هستند و به برخی از آنها حکم اعدام داده اند تنها به‌ این‌ دلیل که ابراز عقیده کرده‌اند.
من بسیار افتخار میکنم که اینجا صدای شجاعشان را تکرار میکنم و می‌گویم در ایران زنان نیروی تغییر هستند.”

لینک ویدئو
https://www.instagram.com/reel/Cl1JRbuDnye/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

تویتر:

My short speech at @britishvogue on 4 Dec.
#ForcesForChange

“There are many young people like Mahsa Amini being kidnapped, imprisoned and tortured as I speak to you now. Among them, a young woman named Armita Abasi. She was kidnapped and repeatedly raped. We don’t even know where she is now.

More than 60 children have been murdered by the Islamic regime including 9 old Kian Pourfalak and 7 year old Hasti Narooi.
Tens of thousands of people including children are detained and some sentenced to death penalty simply for exercising their right to freedom of speech.

I am very honored to echo their brave voices and say that women in Iran are the force for change.”

اینرا هم بخوانید

صدور حکم اعدام برای پنج نفر درارومیه‌ به اتهام «جاسوسی به نفع اسرائیل»

روز چهارشنبه دوم فروردین صدور حکم اعدام برای پنج شهروند اهل ارومیه به اتهام «مشارکت …